Košarkaši Srbije savladali su Češku rezultatom 81:68 u 2. kolu D grupe na Evropskom prvenstvu u Pragu. Nakom izjenačenog početka, Nikola Jokić je preuzeo stvar u svoje ruke postigao 13 poena i Srbija je stekla solidnu prednost. Česi su i nekako održavali u prvoj četvrtini koju su Orlovi dobili 20:15

A onda furiozan početak druge četvbrtine serija od 17:0 i vođstvo 35:15, Orlovi su pogađali iz svih pozicija.

U drugom poluvremenu Srbija je imala mali pad krajem ttreće četvrtine što su Česii iskoristili spustioli prednost na -8 u jednom momentu.

Ipak stvari su brzo došle na svoje mesto Orlovi su lagano zabeležili novi trijumf

Kod Srbije najefikasniji je bio Jokić sa 17 poena, Micić je postigao 12, a Marinković 11 poena.

Nakon dva odigrana kola Srbija je prva sa dve ubedljive pobede, dok je Češka zabeležila oba poraza.

U narednom kolu u ponedeljak Srbija igra sa Finskom u 21h, dok Češka igra sa Holandijom

U poslednjem kolu prve faze Srbija igra protiv Poljske, u četvrtak 8. septembra od 21 čas.

Posle dana pauze u ponedeljak, 5. septembra, od 21 sat igramo protiv Finske, a onda u utorak u istom terminu protiv Izraela.

SRBIJA - ČEŠKA (17.30)

Prag. O2 Arena.

SRBIJA: Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Ristić, Jokić, Nedović, Jagodić-Kuridža, Micić, Gudurić, Jaramaz.

ČEŠKA: Auda, Hruban, Satoranski, Balvin, Petrka, Bohačik, Sehnal, Veseli, Jelinek, Krejči, Kriz, Kuzlink.

Na startu šampionata sinoć u Pragu, "orlovi" su pobedili Holandiju 100:76.

Češ, a po svemu sudeći ponovo će iza sebe imati veliki broj navijača. O tome je na konferenciji za medije nakon pobede nad Holandijom govorio i selektor Svetislav Pešić i najavio da nas čeka nešto potpuno drugačije.

- Biće drugačija utakmica od ove protiv Holandije. Posle poraza od Poljske moraju da pobede. Rekao sam i ranije, oni žele da pobede protiv nas, bez dileme. Sa podrškom navijača, biće motivisani, igrati bez pritiska, moramo da se spremimo za taj meč - jasan je bio selektor Srbije Svetislav Pešić.

Evropsko prvenstvo se održava od 1. do 18. septembra, a ekipa selektora Svetislava Pešića se nalazi u grupi D sa reprezentacijama Češke, Poljske, Finske, Izraela i Holandije.

UŽIVO:

SRBIJA - ČEŠKA

40. minut - Marinković rešava sve dileme, ako ih je uopšte i bilo 79:68

39. minut - Kalinić siguran sa penala 76:66

38. minut - Sjajna asistencija Jokića za Lučića 78:68

36. minut - Micić smiruje domaćina 71:59

36. minut - Gudurić fauliran, pogađa jedno od dva bacanja. Oduševljenje u dvorani. Česi u napadu...

35. minut - kalinić pokušava trojku promašuje, ali ni Česi ne koriste napad. Miciiiić! To je to. Ali onda Krejči pogađa trojku 71:62, opet se domaći spuštaju na devet!

34. minut - Faul nad Petrkom, Čeh pogađa oba bacanja. Greši Jokić, prodor Aude i koš! Česi su na minus 10.

33. minut - Micić utišava trojkom O2 arenu u Pragu i tajm-aut odmah. Ristić koristi svoje minute u igri odlično 69:55.

32. minut - Sjajna rampa Ristića, lopta je ipak za Čehe 62:53, uzvraća Micić. Pokušali su Česi trojku, neprecizno, lopta je kod Ristića.

31. minut - Prvi napad za Srbiju u poslednjoj deonici. Faul nad Jaramazom, pogađa srpski reprezentativac jedan od dva. Tehnička za Češku, pritisak na sudije u ovim trenucima. Veliki promašaj davidovca za tri.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - I posle tajm auta Česi nastavljaju seriju. Poen Sehnala za 60:49 na kraju treće četvrtine.

29. minut - Deset poena u nizu za Čehe, "orlovi" prst na čelo.

28. minuta - Petrka pogađa novu trojku, a Jaramaz pravi faul u napadu. Trenuci dekoncentracije naših, koje Česi koriste. Balvin, pa onda i Kizling 60:45, Pešić traži tajm-aut.

27. minut - Posle minijature u reketu Vasa Micić pogađa trojku sa osam metara! TO, MAJSTOREEEEEE! Česi su na konpcima!

26. minut - Minijatura Micića, prodor, lako stiže do koša kroz sredinu reketa i pogađa.

25. minut - Veseli pogađa oba bacanja posle faula 51:33. Srbija u napadu Jokić preko Veselog ne pogađa.

24. minut - Jelinek pravi faul nad Kalinićem! Popio je naš reprezentativaclakat! U nastavku akcije asistencija Micića za Jokića - koš 51:31

23. minut - Jokić za Kalinića, koš i faul! Pogodio je i bacanje Kalina 49:31. Veseli u padu, nema koša.

22. minut - faul nad Krejčijewm pri pokušaju šuta za tri poena. Pogodio je sva tri 46:31.

21. minut - Prvi napadza Češku i trojka! Krejči! Marinković odmah uzvraća istom merom! 46:28.

DRUGA ČETVRTINA

20. minut - Super kontranapad - Jagodić Kuridža pogađa. Kraj poluvremena 43:25 za Srbiju.

19. minut - Flouter Aude 41:25.

18. minut - Kakva egzibicija - Micić do Davidovca - ponovo je 20 razlike. Česi na tribinama ne prestaju sa podrškom svom timu, ali to im ne pomaže protiv naših "zveri".

17. minut - Nedović na liniji slobodnih bacanja. Oba puta precizan 22 razlike - 37:15. Faul Ristića. Krejči pogađa prvo, a onda i drugo bacanje 39:21.

16. minut - Nema pogotka za Audu. Srbija u napadu. Štetaaaaa sam je bio Lučić na šutu za tri i promašio, ali ondasjna njegova odbrana, lopta za Nedovića i faul!

15. minut - Jaramaz za održavanje prednosti, pa onda faul u napadu za Češku

14. minut - Vanja Marinković za najveću prednost Srbije 20 razlike! 35:15

13. minut - GUDURIIIIIIĆ Trojka! Upalila se naša mašina. Idemooooo! Rezultat je 33:15.

12. minut Marinković iz ugla, treća trojka za Srbiju 27:15, najveća razlika "orlova"!

11. minut - Faul nad Jaramazom. Dva puta precizan as Bajerna. Jokić pokrenuo akciju kao plej, a onda razneo Čehe u reketu - 13 poen! Vodi Srbija 24:15.

PRVA ČETVRTINA

10. minut - Ponovo Jokić 20:15. Posle prve četvrtine Srbija je na plus 5.

9. minut - Nismo uspeli da kaznimo Čehe, promašio je trojku Gudurić. Tajm aut za Srbiju 18:15.

8. minut - Uzvraćaju domaći trojkom Aude! 16:13. Ne koriste naši napad, ali Auda pravi korake, pa je lopta opet za "orlove"

7. minut - Odlično spuštena lopta za Nikolu. Novi poeni Jokića ispod koša 14:7. Kalinić nije stigao dase vrati i blokira, Kizlink pogađa trojku. Asistencija Mikić, monstruozno zakucavanje Jokića! 16:10.

6. minut - NIKOLA JOKIIIIIIĆ TROJKA! 12:7. Tajm-aut za Češku.

5. minut - To, Nikolaaaa! Jokić pogađa uz faul. Šteta, promašuje bacanje

4. minut - Izjednačuje Micić, greše Česi, pa onda Micić promašuje šut za dva.

3. minut - Što je uspeo Kalina, jeste Sehnal, ali Kalinić vraća trojku 5:5. Sehnal ponovo dovodi rivala u vođstvo.

2. minut - Jokić nije uspeo, sjajna rampa protiv Veselog, napadza Srbiju lepo kruži lopta, Micić do Kalinića, pokušaj za tri, ali promašuje

1. minut - Srbija ima prvi napad i odmah faul. Lučić je siguran sa linije slobodnih bacanja. Hruban izjednačuje na 2:2.

17:25 - Igrači su na terenu u toku je intoniranje himni.

17:24 - Novinarka Informera je na licu mesta, grmi ispred svlačionice orlova: Ko je najbolji? Srbijaaaaaaaaa!

17:15 - Veliko ime češkog tenisa je u dvorani - Radek Stepanek.

17:00 - Na pola sata pre početka utakmice dvorana počinje da se puni.

16:30 - Srpski košarkaši se zagrevaju u praškoj dvorani "O2"