Košarkaši Crvene zvezde savladali su FMP u drugoj finalnoj utakmici plej ofa rezultatom 59:71 i osvojili šampionat Srbije.

Zvezda je tako osvojila rekordnu 22. titulu državnog prvaka,.Crveno-beli su pored rekorda, osvojili i "triplu krunu" ove sezone, pošto su prethodno trijumfovali u Kupu Radivoja Koraća i ABA ligi.

Tok utakmice:

Četvrta četvrtina:

40 minut- KRAJ, ZVEZDA JE ŠAMPION SRBIJE!

38. minut - Kalinić polovičan sa penala 55:70

- Slavljenička atmosfera u Železniku Delije uveliko slave novu titulu- rekordnu 22. po redu.

35. minut - Iskusni košarkaš gostiju Nikola Kalinić evidenti bes iskalio važnom trojkom - 52:66

34. minut - Tehnički grešku dobija i trener Crvene zvezde Dejan Radonjić, ukupno čak četvrta za crveno-bele!

33. minut - Dve trojke u nizu domaćina - prvo Manojlović, pa Radonjić iz teške pozicije - 51:61

31. minut - Brz kontranapad koji Marko Simonović na efektan način realizuje - 45:61

Treća četvrtina

29. minut - Tri poena postiže i Branko Lazić - 45:57

26. minut - Trojka Ivanovića za novu dvocifrenu prednost Zvezde - 41:51

25. minut - Trojka plejmejkera Zvezde Stefana Markovića - 38:43

25. minut - Tehnička greška za Kalinića, mnogo ljut na sudije, trener Zvezde radonjić ga izveo iz igre da se malo ohladi!

22. minut - Opet efektni poeni Nerandžića za domaće - 33:37

21. minut - Kao i na početku utakmice, u centru pažnje ponovo Kuzmić - 31:37

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena

20. minut - Trojka Amerikanca Vajta, ali odmah uzvraća Pavićević - 31:34

19. minut - Poeni Kalinića iz kontranapada i dodatni poen iz slobodnog bacanja, pa atraktivan poen Nerandžića - 28:31

18. minut - Centar Zvezde Cirbes promašio oba slobodna bacanja

U hali u Železniku velika vrućina, mnogi igrači se često klizaju, nije lako igrati u takvim uslovima

16. minut - Poeni Amerikanca Erona Vajta s jedne noge - 17:26, Radonjić uzvraća trojkom - 20:28

15. minut - Prva trojka za domaće, pogađa Stepanović - 17:24

14. minut - Trojka Kalinića za prvu dvocifrenu prednost gostiju - 14:24

13. minut - Nikola Kalinić siguran iz slobodnih bacanja - 12:21

12. minut - Minijatura izvanrednog Nikole Ivanovića - 12:17

11. minut - Dobar početak domaćih u drugoj deonici, poeni Pavićevića i iskorišćeno slobodno bacanje - 12:15

Prva četvrtina

Kraj prve četvrtine

10. minut - Odličan prodor i Lazarevića - 9:15

9. minut - Solo prodor izvrsnog Ivanovića, njegov sedmi poen - 7:13

5. minut - Prva trojka, pogađa plejmejker Zvezde nikola Ivanović - 4:8

4. minut - Nigerijac Izundu smanjuje prednost crveno-belih, posle uvodnih poena Tasića - 4:5

2. minut - Zvezda odlično otvorila meč, četiri poena Kuzmića - 0:4

1. minut - Utakmica u Železniku je počela!

Košarkaši FMP-a i Crvene zvezde igraju u nedelju uveče (20.00), odigraće drugu utakmicu finalne serije košarkaške Superlige Srbije. Crveno-beli su ubedljivo dobili prvi meč u Pioniru sa čak 39 razlike i nadomak su osvajanja 22. titule državnog šampiona.

razlika u klasi je očigledna, tako da je Crvena zvezda je apsolutni favorit i nalazi se na korak od sedme uzastopne titule prvaka Srbije!

Takođe, Zvezdini košarkaši imaju priliku da osvoje i "triplu krunu", pošto su već trijumfovali u Kupu Radivoja Koraća i ABA ligi.

Crvena zvezda nije imala problema u prvom susretu odigranom u dvorani "Aleksandar Nikolić", gde je zabeležena rutinska pobeda.

Sada će se utakmica igrati u Železniku, ali sve osimk nove pobede crveno-belih bilo bi ravno pravom čudu!

Zvezda je na putu do finala pobedila Megu, i to posle tri utakmice, rezultatom 2:1.