Košarkaši Denvera pobedili su u gostima ekipu Oklahome sa 99:95, uz još jednu dobru partiju srpskog centra Nikole Jokića.

Denver je na poluvremenu vodio sa 61:49, ali je Oklahoma uspela da u trećoj četvrtini preokrene rezultat i povede sa 75:74, da bi četiri i po minuta pre kraja meča imala 95:88.

Međutim, Denver je u neizvesnoj završnici uspeo da, poenima Jokića i Vilija Bartona sa linije za slobodna bacanja, stigne do pobede.

Jokić je u 20. pobedi Nagetsa od početka NBA sezone upisao 22 poena i 18 skokova, uz šest asistencija. Ostin Rivers je takodje ubacio 22 poena, dok je Vil Barton dodao 14.

Na drugoj strani, najefikasniji je bio Laganc Dort sa 14 poena, dok je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski za 12 minuta na terenu upisao sedam poena, dva skoka i jednu asistenciju.

Košarkaši Golden stejta pobedili su Klivlend sa 96:82, u meču u kojem se Klej Tompson vratio na teren posle 941 dana i koji je za 20 minuta na terenu ubacio 17 poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Stef Kari sa 29 poena, dok se srpski košarkaš Nemanja Bjelica za 13 minuta u igri nije upisao u strelce. U timu Klivlenda najefikasniji je bio Lamar Stivenson sa 17 poena.

Košarkaši Dalasa pobedili su Čikago sa 113:99, predvodjeni Lukom Dončićem koji je upisao treći tripl-dabl u sezoni - 22 poena, 14 skokova i 14 asistencija.

Maksi Kleber i Džoš Grin su postigli po 18 poena, dok Boban Marjanović nije bio u timu u Dalasa. U redovima Bulsa najbolji su bili Demar Derozan i Zak Lavin sa po 20 poena.

Košarkaši Memfisa upisali su devetu pobedu u nizu pošto su u gostima bili bolji od Los Andjeles Lejkersa sa 127:119.

Memfis su do pobede vodili Dezmond Bejn sa 23 i Džeren Džekson sa 21 poenom, dok Lejkersima nije pomoglo ni 35 poena Lebrona Džejmsa.

U preostalim utakmicama odigranim prošle noći, Minesota je pobedila Hjuston sa 141:123, uz 40 poena Karla Entonija Taunsa, Vašington je bio bolji od Orlanda sa 102:100, Toronto od Nju Orleansa sa 105:101, dok je Portland slavio protiv Sakramenta sa 103:88.