Četa Dejana Radonjića oslabljena u novom ABA izazovu - protiv fenjeraša lige.

Posle dva bolna evroligaška poraza košarkaši Crvene zvezde prebacuju se na regionalne terene, Split je naredni rival Beograđana, koji nakon gostovanja u Dalmaciji ponovo kod kuće imaju jake evro izazove - Fenerbahče i Real Madrid.

TOK MEČA

4. ČETVRTINA

Split je uhvatio priključak, ali Zvezda drži prednost od najmanje dva poseda lopte. Ivanović je sa linije penala povisio prednost na 50:45.

Barič u 34. minutu smanjuje na 47:50. Ivanović trojkom vraća solidnu prednost svom timu - 53:47, tačno šest minuta pre isteka vremena. Bio je to njegov prvi koš iz igre. Inače, Zvezda ima 5/27 za tri poena.

Vajt u 37. minutu pogađa za dva poena, a zatim posle ofanzivnog skoka dobija dva slobodna bacanja.

3. ČETVRTINA

Split je u naletu na početku treće četvrtine. Splićani su prišli na dva poena minusa u 22. minutu - 35:37.

Lazić prekida nalet domaćina za 39:35.

2. ČETVRTINA

Zvezda sjajno igra u odbrani, već je pet minuta bez primljenog koša.

Lazić otvara drugu četvrtinu dvojkom za 18:9. Odmah zatim i trojka kapitena crveno-belih za 21:9.

Split je uzvratio trojkama Šortersa. Amerikanac je vezao dve trojke, kasnije pogodio i slobodno bacanje, pa je Split uspeo da se šuterski vrati. Ipak, Zvezda u napadu funkcioniše kako treba, pa je Cirbes u 18. minutu poenima doneo Zvezdi 10 poena viška - 32:22.

1. ČETVRTINA

Runjić je trojkom otvorio utakmicu, a prve poene za Zvezdu je postigao Lazarević, i to sa linije penala.

Volters je doneo Zvezdi prvo vođstvo u meču za 4:3, da bi Bajo i Ukić posle tri minuta doneli Splitu prednost 7:4.

Volters je raspoložen na početku, novi njegovi poeni, zatim i trojka Vajta za vođstvo crveno-belih 12:9.

Mitrović se u 8. minutu upisao u listu strelaca za 14:9. Dobrić se vratio u tim i upisao prve poene, pa je to serija Zvezde 7:0.

Nekoliko minuta pred utakmicu, Zvezda je obavestila da je najbolji igrač ekipe i lider tima Nikola Kalinić pozitivan na korona virus, te ga neće biti u današnjeoj utakmici.

Zato je veoma važno da crveno-beli sa "Gripa" donesu bodove i u dobrom raspoloženju dočekaju sudare sa velikanima.

Zvezda je lider na tabeli sa skorom 12-1, a Split je na samom dnu, sa odnosom pobeda i poraza 2-11. U prvom ovosezonskom odmeravanju snaga dva tima crveno-beli su bili više nego ubedljivi - 97:61.