Košarkaši Partizana poraženi su od Lokomotive u Krasnodaru sa 101:94 u derbi meču 8. kola Evrokupa.

Tok meča:

Četvrta četvrtina:

40. minut - 101:94 - Stotka domaćih za kraj meča!

40. minut - 99:92 - Sa penala Panter smanjuje zaostatak crno-belih.

40. minut - 99:90 - Pogodio je Dangubić posle tajm-auta.

40. minut - 99:88 - Najveća prednost domaćih na meču i odmah tajm-aut Obradovića posle nove trojke domaćih.

39. minut - 96:88 - Trojka Kuka kojom je praktično rešenje pitanje pobednika ovog meča.

39. minut - 93:86 - Domaći sa penala preko Kuka uvećavaju prednost.

38. minut - 89:86 - Laki poeni za Dangubića posle prodora, a onda i trojka Kuka za njegov 15. poen na meču.

37. minut - 84:82 - Posle tehničke za domaće Partizan je iskoristio napad i doneo neizvesnost u meč.

37. minut - 84:79 - Domaći pogađaju sa penala, a onda i laki poeni za crno-bele.

36. minut - 79:77 - Osmi poen Avramovića koji je pogodio posle defanzivnog skoka i sjajne kontre.

35. minut - 79:75 - Pogodio je Panter uz faul posle tajm-auta, ali je promašio penal.

34. minut - 79:72 - Mekalum pogađa trojku uz zvuk sirene za svoj 26. poen na meču.

34. minut - 76:72 - Crno-beli sa penala smanjuju zaostatak.

33.mintu - 76:70 - Raste prednost domaćih, Zagorac pogađa trojku i smanjuje zaostatak crno-belih.

31. minut - 72:65 - Domaći ubacuju prvi koš u poslednjem kvartalu i Obradović traži tajm-aut kako bi prekinuo ovu lošu seriju.

Treća četvrtina:

30. minut - 70:65 - Panter ubacuje trojku i prekida seriju domaćih za kraj trećeg kvartala.

29. minut - 67:62 - Serija domaćih, za novu veću prednost. Zatražio je Obradović tajm-aut za prekid serije domaćih.

27.minut - 64:62 - Smailagić pogađa iz skoka u napadu, a nakon promašaja Zagorca.

26. minut - 60:60 - Četvrta trojka Glasa na meču, njegov 16. poen i egla u Kazanu.

25. minut - 60:57 - Trojka crno-belih iz ugla, i novi egal na meču.

24. minut - 58:54 - Mekalum pogađa novu trojku, njegov 20. poen na meču.

23. minut - 52:50 -Trojka Zagorca, njegov osmi poen na meču.

22. minut - 49:45 - Vitington uvećava prednost domaćih.

21. minut - 47:45 - Drugo poluvreme počelo je tehničkom i poeni Avramovića.

Druga četvrtina:

20. minut - 45:42 - Završeno je prvo poluvreme u Kazanu.

19. minut - 43:42 - Trojkom Mekaluma domaći dolaze do potpunog preokreta.

18. minut - 40:42 - Šesti poen Smailagića, ovog puta sjajnim zakucavanjem.

17. minut - 35:39 - Vitington sa penala smanjuje zaostatak svoje ekipe.

16. minut - 33:37 - Partizan iskusno čuva minimalnu prednost.

13. minut - 31:34 - Lidej na prolaz ubacuje svoj 14. poen na meču.

12. mintu - 31:32 - Partizan ponovo vodi, pogodio je sada Zagorac uz faul.

11. minut - 27:27 - Bez promašaja u nastavku, sjajno košgetersko veče obe ekipi, za sada.

Prva četvrtina:

10. minut - 22:23 - Nova serija Partizana od 6:0 za potpuni preokret i vođstvo crno-belih na kraju prvog kvartala.

9. minut - 22:19 - Smailagić sa penala smanjuje zaostatak.

8. minut - 22:17 - Ponovo domaći ubacuju trojku, Partizan je primio previše poena u prvom kvartalu.

8. minut - 17:15 - Serija Partizana 8:0, ubacili su crno-beli sada zicer i sa dve sjajne odbrane uspeli su da smanje zaostatak. Tajm-aut sada traži trener domaćih.

7. minut - 17:13 - Novi uspešan napad za Partizan trojkom je završio Madar. Delovao je ovaj taj-aut Obradovića.

6. minut - 17:11 - Druga trojka Lideja na meču.

5. mintu - 17:8 - Novu trojku ubacuju domaći, Partizan ima dosta problema u oba smera, Obradović traži tajm-aut kako bi smirio situaciju.

4. minut - 14:8 - Glas ubacuje nove poene, domaći pogađaju sa distance.

3. minut - 10:6 - Tomson pogađa trojku uz faul Trifunovića.

2. minut - 7:6 - Domaći vode, ali je utkamice prekinuta zbog problema sa grafikom. Po trojku su pogodili Glas i Lidej.

1. minut - Utakmica je počela.

Pred Partizanom je jedan od najtežih izazova u ovoj sezoni drugog po redu najjačeg evropskog klupskog takmičenja, ali sa mnogo optimizma mogu da čekaju taj okršaj.

Naime, najnovija informacija je da će ekipi moći da pomogne najbolji košarkaš tima u ovoj sezoni, Kevin Panter. Amerikanac se vraća posle povrede, a koje je prirode ona bila - za sada nije poznato javnosti.

- Panter se vratio, Trifunović ima povredu ruke, dok problema sa kolenom ima i Rodion Kuruc. U dogovoru sa doktorom i kondicionim trenerom ćemo danas posle treninga doneti odluku da li će putovati neko od njih sa nama - izjavio je Željko Obradović pred polazak u Rusiju.

Na prethodna tri meča nije igrao (Cedevita Olimpija, Slask, Mornar), a trebalo bi da bude spreman za meč sa Lokomotivom, ali pitanje je kakvu će minutažu imati u Rusiji. U slučaju trijumfa, Partizan bi odmakao dve pobede u odnosu na ruski sastav.