Košarkaši Efesa novi su šampioni Evrope pošto su u finalu Evrolige igranom u Kelnu savladali Barselonu 86:81.

Barsa je imala plus 10 u drugoj četvrtini, Efes +11 u trećoj, ali je sve vreme utakmica bila takva da je i izgledalo da mora da uđe u neizvestan finiš.

U njemu su garancija bili Vasilije Micić i Šejn Larkin, glavni aduti treera Atamana koji su pronašli način da probiju na momente i čeličnu odbranu Katalonaca.

Nakon što je Nikola Mirotić na polovini poslednje četvrtine izjednačio na 69:69 usledila je trojka Micića, potom i polaganje Larkina uz faul...

A kada je srpski plejmejker pogodio za 81:76 na 82 sekunde prije kraja bilo je jasno da Efes ovu šansu za pehar ne može da propusti.

Najzaslužniji za trijumf Efesa bio je Vasa Micić sa 25 poena, pet asistencija i po tri uhvaćene i ukradene lopte. Osim njega, raspoložen je bio i Šejn Larkin sa 21 poenom.

Na drugoj strani je najefikasniji bio Kori Higins sa 23 poena.

Barsa, koja je do sada dva puta bila prvak Evrope, poslednju titulu je osvojila 2010. godine.

Zanimljivo, Efes je oba ovosezonska međusobna duela rešio u svoju korist.

Prvo su u decembru slavili 86:79 u Istanbulu, da bi potom Barsu tukli i u Blaugrani rezultatom 88:86.