Košarkaši Crvene zvezde gostovali su u Valensiji u 20. kolu Evrolige.

Crveno-beli imali su šest pobeda i 12 poraza u dosadašnjem toku takmičenja, dok je Valensija na odnosu 10-9, ali je u seriji od tri poraza.

UŽIVO:

91:71 - KRAJ UTAKMICE Dvadeset razlike za Valensiju.

ĆETVRTA ČETVRTINA:

35. minut 78:66 Valensija ulazi u poslednjih pet minuta sa plus 12. Srpskom šampionu se smeši trinaesti poraz u sezoni.

31. minut 72:57 Dva vezana napada donela su Valensiji nova četiri poena i plus 15. Zvezda ponovo ima problema u defanzivi i rival prilično rutinski završava svoje napade.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - 68:57 - Kraj trećeg kvartala.

29. minut - 66:57 - Trojka Koloma, njegov 8. poen na meču, na drugoj strani ponovo Kalinić.

27. minut - 63:52 - Novi koš Tobija i nova asistencija Kalinića.

24. minut 53:48  Opet je O'Brajent strelac

23. minut 51:46 O'Brajent vraća Zvezdu u život, Zvezda pojačava i odbranu i hvata polako priključak. Dobar start drugog poluvremena.

21. minut 51:42 Počelo je drugo poluvreme. Zvezdi je istekao napad, pa Valensija prva stiže do poena.

DRUGA ČETVRTINA:

49:42 - KRAJ PRVOG POLUVREMENA Zvezdi je pripala druga četvrtina, zahvaljujući boljoj igri u samoj završnici poluvremena.

20. minut 49:42 Zvezdi je pripala završnica druge četvrtine, a Kolom je sa slobodnih bacanja sveo minus na podnošljivih minus sedam.

19. minut 49:38 Dobrić precizan sa slobodnih bacanja.

18. minut 47:36 Dve vezane trojke crveno-belih koji spuštaju minus na 11 poena zaostatka.

15. minut 42:26  Opet tajm-aut nije dao rezultate i imamo rekordnu prednost Valensije od plus 16.

13. minut - 35:20 - Sjajan pas Kalinića i zakucavanje Tobija, tajm-aut Zvezda.

12. minut - 33:20 - Dve trojke domaćih, druga Sanemeterija na meču.

PRVA ČETVRTINA:

27:15 - KRAJ PRVE ČETVRTINE Ne obećava rezultat, ali ni igra srpskog šampiona posle prvih deset minuta.

9. minut - 23:15 Zvezda se polako budi koševima O'Brajanta smanjuje razliku.

6. minut - 14:7 - Novi poeni Kalinića, njegov 7 na meču. Tajm aut Radonjić.

5. minut - 17:7  Plus deset za donaćina, Zvezda je loše otvorila ofanzivno.

2. minut - Pogađa sada i trojku Kalinić, ali vraća Dejan Davidovac - 7:5.

2. minut - Rastrzana igra na obe strane na startu. Kalinić je promašio i upisao prvi faul, a onda je stiglo i prvo vođstvo Valensije.

1. minut - Prva petorka Zvezde je: Davidovac, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić i Volden. Sa druge strane, domaćin je u sastavu: Kalinić, Tobi, Van Rosom, Vives i Vilijams. Prvi napad je za domaći tim koji nije iskorišćen, a prvi poeni na utakmici za Ognjena Dobrića sa druge strane. Kalinić se isto upisuje za prve poene Valensije.