Košarkaši Partizana u Hali sportova "Ranko Žeravica" dočekuju Megu u 10. regionalne ABA lige.

Četvrta četvrtina

40. minut 79:77 - Tomas za pobedu

39. minut 75:75 - Mega vezuje četiri poena penalima Smita

35. minut 68:68 - Novak je pogodio uz faul, a zatim realizovao i dodatno bacanje

32. minut 63:65 - Partizan je posle nesportske lične greške propustio priliku da izjednači, ali mu na ruku ide to što Petrušev ima četiri lične greške

28. minut 54:65 - Miler - Mekintajer trojka 28. minut  51:68 - Trojka Petruševa

26. minut 51:58 - Posle dobre akcije i poena Mozlija Jovanović traći minut odmora

25. minut 49:58 - Poenima Gordića i Veličkovića Partizan je posle mnogo vremena došao do jednocifrenog zaostatka

Treća četvrtina

20. minut 40:50 - Partizan može biti zadovoljan kako se završilo prvo poluvreme i zaostatakom koji ima. Veliki problem uz šut je i loše građenje skoka, jer mega ima 7 uhvaćenih lopti u napadu

16. minut 26:45 - Mega već ima 13 asistencija, a Petrušev 17 poena

13. minut 22:33 - Partizan je vezao četiri poena preko Milera Mekintajera, pa je Jovanović uzeo minut odmora

Druga četvrtina

10. minut 16:27 - Mega za sada deluje mnogo rasterećenije i bolje u odnosu na Partizan čiji je trener Filipovski već u osmom minutu iskoristio oba minuta odmora

6. minut 7:15 - Filip Petrušev pravi mnogo problema pod košem

2. minut 2:2 - Veličković je popravio svoj promašaj

Prva četvrtina

Trener Partizana Saša Filipovski rekao je da je Mega neugodan rival i da će za njegov tim biti izazov da odigra protiv mlade i brze ekipe.

"Pozdravljam projekat Mege, to je nešto fantastično i retko se viđa da mladi imaju mogućnost da rastu, napreduju, treniraju i igraju jake lige. Ove godine imaju dobru ekipu, dobro su trenirani, imaju odličnog trenera koji zna košarku. Mladi igrači dobro prate taj sistem. Brzi su, dobro trče, centri mogu da pogode za tri poena. Imaju raznolikost u napadu, imaju šutere. Svako od spoljih igrača na poziciji jedan ima po pet asistencija u proseku", rekao je Filipovski za klupsku televiziju.

"Baš su neugodan protivnik i biće potrebno da odigramo veoma dobro u odbrani, da sprečimo njihove kontranapade i da dobro branimo jedan na jedan i pikenrol, koji igraju iz više uglova. U napadu moramo što preciznije i konzistentnije da razvučemo to što želimo na 40 minuta. To je naša želja. Bilo je utakmica na kojima izvrsno kruži lopta, gde imamo precizna dodavanja i blokade, a imamo i momente kada padne koncentracija, kada gubimo lopte i kada nema preciznosti. Čeka nas izazov da igramo precizno protiv mlade i brze ekipe", zajključio je Filipovski.