Srpski košarkaš Nikola Jokić nastavio je sa sjajnim partijama u NBA ligi i sa 30 poena predvodio Denver do pobede nad Indijanom 125:117.

Jokić je za 34 minuta dodao 17 skokova i pet asistencija, čime je došao do čak 33. dabl-dabla ove sezone, već u prvom poluvremenu. Veliku podršku imao je u Vilsonu Čendleru sa 24 koša i Danilu Galinariju sa 21, dok je kod Pejsersa Pol Džordž ubacio 27.

Denver se učvrstio na osmom mestu Zapadne konferencije sa skorom 35-37, dve pobede više od prvog pratioca Portlanda.

Prethodne noći zapažen je bio i drugi srpski košarkaš Boban Marjanović, nakon što je za samo 12 minuta dao 15 poena na gostovanju Orlandu 87:115.

Visoki centar je imao samo jedan promašaj (5/6 za dva, 5/5 penali), uz četiri skoka, i tako nagovestio da bi mogao da ima daleko veću minutažu u nastavku sezone.

Veče u NBA ligi obeležio je košarkaš Finiksa Devin Buker sa neverovatnih 70 pogodaka u porazu u Bostonu 130:120, a domaćina je do trijumfa predvodio Ajzea Tomas sa 34.

Buker je postao je tek šesti igrač u istoriji NBA lige sa više od 70 poena na jednom meču, posle Vilta Čembrlena, Dejvida Tompsona, Dejvida Robinsona, Eldžina Bejlora i Kobija Brajanta.

Ostali rezultati:

Šarlot - Klivlend 105:117 Vašington - Bruklin 129:108 Čikago - Filadelfija 107:117 Hjuston - Nju Orleans 117:107 Milvoki - Atlanta 100:97 Golden Stejt - Sakramento 114:100 LA Lejkers - Minesota 130:119