Košarkaši Sakramenta, za koji nastupaju Bogdan Bogdanović i Nemanja Bjelica, izgubili su na gostovanju Šarlotu 110:102 prethodne noći u NBA ligi.

Bjelica je kao starter za 30 minuta dao 12 poena (4/11 iz igre), uz pet skokova, tri asistencije i dve ukradene lopte, dok je Bogdanović za minut manje imao 10 pogodaka (4/7 iz igre) i po dva završna dodavanja i ukradene lopte.

Meč je prelomio Malik Monk svojom najboljom partijom u sezoni sa 23 poena, od kojih je 14 u četvrtoj deonici, Marvin Vilijams je dodao 16, a kod Kingsa je najefikasniji bio Dearon Foks sa 19.Indijana je zaustavila niz Los Anđeles Lejkersa od sedam uzastopnih trijumfa i slavila 105:102.

Lebron Džejms je promašio odlučujući napad, a Domantas Sabonis sa penala izrastao u junaka susreta sa 26 poena. Kod Lejkersa su Džejms i Entoni Dejvis dali po 20 poena.

Od ostalih mečeva Los Anđeles Klipersi su bili ubedljivi protiv Finiksa 120:99, uz 24 poena Pola Džordža i 20 Kavaja Lenarda, Juta je savladala Orlando 109:102 na krilima tandema Donovan Mičel - Bojan Bogdanović (zajedno 60 poena), Njujork je bio bolji od Atlante 143:120, a Bruklin posle produžetka od Nju Orleansa 108:101.