Košarkaši Srbije savladali su selekcije SAD za plasman od petog do osmog mesta na Svetskom prvenstvu u Kini.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bogdan Bogdanović sa 28 poena, četiri skoka i šest asistencija, Lučić je ubacio 15, Micić deset, dok je Jokić imao 9 i sedam asistencija. SAD je predvodio Herison Barns sa 22 poena, Kemba Voker sa 18, Kris Midlton sa 16 poena...

Obe ekipe su neočekivano eliminisane u četvrtfinalu, Srbija od Argentine i SAD potom od Francuske. Srbija će igrati za peto mesto protiv boljeg u utakmici Češke i Poljske.

SRBIJA - SAD 94:89 (32:7, 12:33, 27:28, 23:21)

Hala: Donguan.Sudije: Maranjo (Brazil), Ju (Kineski Tajpeh), Kastiljo (Španija) SRBIJA: Simonović, Bogdanović, Bjelica, Lučić, Raduljica, Birčević, Jokić, Milutinov, Micić, Gudurić, Jović, Marjanović. Selektor: Aleksandar Đorđević. SAD: Vajt, Mičel, Heris, Smart, Barns, Braun, Tejtum, Plamli, Tarner, Lopez, Midlton, Voker. Selektor: Greg Popović

ČETVRTA ČETVRTINA39. minut - Jokić oba puta precizan sa linije penala.39. minut - I Heris uspešan za jedan poen sa slobodnog bacanja. 39. minut - Bogdanović za jedan sa slobodnog bacanja.39. minut - Amerikaci pogađaju dve trojke za redom.38. minut - Ponovo Bogdan - 91:81! 38. minut - Bogdan je ponovo precizan, ovoga puta za dva - 89:81.38. minut - Voker tera Đorđevića da zatraži minut odmora - 87:81. 36. minut  - I Barns za dva.36. minut - Jokić za dva posle dobro ispraćenog Bogdnovića.36. minut - 85:77.34. minut - Fauliran Marjanović, ali posle neuspelog napada Srbije Amerikanci faulirani i imaju dva slobodna bacanja.34. minut - Posle serije Srbije, Ameri pogađaju za dva poena. 35. minut - Micić i trojka za Srbiju!34. minut - Mrtva lopta, Marjanović je nije dao Amerima.33. minut - Trojka Lučića, Popović traži minut odmora - 78:68!  31. minut - Marjanović pogađa za 73:68.

TREĆA ČETVRTINA30. minut - Srbija ne uspeva da poveća prednost. 29. minut - Slobodna Bacanja za Lopeza, koja pogađa.29. minut - Marjanović za dva!28. minut - Đorđević traži tajm-aut za Srbiju, pošto su se Amerikanci približili na samo tri poena razlike.27. minut - Bogdanović za novu trojku.26. minut - Nova trojka za Amere.26. minut - Voker za Amerikance postiže trojku.25. minut - I Jović špokušava za tri i ništ.25. minut - Ponovo Bogdanović za tri.24. minut - Bogdanović za tri i pogađa.23. minut - Ameri dobijaju dva slobodna bacanja i Barns ne promašuju.23. minut - Još jedna trojka za Srbiju - Jokić, ali sudije poništavaju poen i upisuju +2 za Jokića.22. minut - Milutinov zakucava.22. minut - Ali, Ameri uzvraćaju trojkom.21. minut - Lučić postiže trojku i to devetu iz 17 pokušaja.21. minut - Mičel za dva i 46:42.21. minut - Jović na početku precizan za dva poena 46:40.

DRUGA ČETVRTINA:20. minut - Tarner ponovo - 44:40.19. minut - Tarner pogađa trojku, rival ozbiljno preti. Pogodio je i Midlton - 43:38. 19. minut - Jokić je u svom stilu pogodio, iz koraka - 43:32.18. minut - Milutinov sjajnim potezom odbija napad rivala. Pogodio je uz faul - 41:30.  17. minut - Naš napad je malo stao, na druoj strani je Midlton pocepao mrežicu - 36:24.  16. minut - Rival je u seriji, precizan je i Barns! 15. minut - Voker je polovično precizan sa penala, "orlovi" su imali dobru akciju, ali je Lučić promašio. 14. minut - Ameri su došli do daha, Voker je pogodio preko Bogdana. Uzvratio je Jović - 36:18.13. minut - Miček precizan, Đorđević traži minut odmora. 13. minut - Ameri su vezali četiri poena, Srbija nije uspela da uzvrati. 12. minut - Bogdan nastavlja da pleše, novi poeni - 34:10. 11. minut - Rival je pogodio trojku, Braun je bio precizan.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Kakva trojka Bjelice - 32:7. Kraj prva četvrtine! 10. minut - Druga trojka za Micića - 29:7. 9. minut - Midlton je prekinuo seriju Srbije - 26:7. 8. minut - Nova trojka, ovoga puta Jović - 26:5!5. minut - Lučić je pogodio sva tri slobodna bacanja - 17:5! 5. minut - BOGDANOVIĆ! Četiri od četiri za tri za 14:5!4. minut - Voker je uzvratio sa distance, a Srbija je u napadu lako izgubila loptu. 3. minut - Nova trojka Bogdana - 8:2! Pa još jedna, Ameri moraju da traže tajm-aut. 2. minut - Bogdan cepa mrežicu sa distance, prva trojka na meču - 5:2. 1. minut - Srbija je imala prvi napad, ali smo suviše lako izgubili loptu. Sa druge strane Tarner je bio precizan - 0:2. Uzvratio je Milutinov zakucavanjem na dodavanje Bogdanovića. 1. minut - Utakmica je počela!