Anadolu Efes – Crvena zvezda 85:84

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u Istanbulu, iako su tokom većeg dela meča bili u prednosti. Pobedonosne poene za Efes postigao Šarić tri sekunde pre kraja susreta.

Crveno beli neuspešno su počeli takmičenje u top 16 fazi Evrolige, pošto su izgubili u Istanbulu od Anadolu Efesa sa 85:84.

Iako su crveno-beli u jednom trenutku imali i 15 poena prednosti, pobednički koš za ekipu Dude Ivkovića postigao je Dario šarić samo tri sekunde pre poslednje sirene.

Efes je bolje počeo susret i trojkama Diblera stigao do vođstva 15:9. Ipak, crveno-beli brzo uzvraćaju udarac i na prvi odmor otišlo se minimalnim vođstvom Efesa od 25:23.

Već u drugoj četvrtini Zvezda stiže do vođstva, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani i napadačkom tandemu Jović-Cirbes, pa ne iznenađuje što je Zvezda na poluvremnu imala 10 poena prednosti - 55:45.

Dobra igra crveno-belih nastavljena je i u trećoj deonici. Zvezda u jednom trenutku stiže i do plus 15 (70:55), ajedan od ključnih momenata desio se između treće i četvrte četvrtine, kada su sudije, posle pregledavanja snimka, poništile koš Kvinsija Milera.

U poslednju četvrtinu izabranici Dude Ivkovića ušli su prilično angažovano, Zvezdina prednost topila se iz minuta u minut, da bi konačan udarac zadao reprezentativac Hrvatske tri sekunde do kraja meča.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Maik Cirbes sa 22 postignuta poena, Miler je dodao 12, a Simonović i Lazić po deset. Stefan Jović je imao 11 asistencija.

U pobedničkom timu istakao se Brajant Danston sa 21 poenom, dok su po 13 postigli Dibler i Grejndžer.

U narednom kolu, Zvezda 8. januara igra u Pioniru protiv Fenerbahčea, dok Efes gostuje u Rusiji, ekipi Lokomotive.

Ovako je protekao meč u Istanbulu:

19.56 - Nespretno je Zvezda odradila poslednje tri sekunde. Lopta je stigla do Cirbesa, pa mu je ispala, pa opet Cirbes pokušava, ali dobija rampu od Danstona.

Završen je meč, Efes - Zvezda 85:84.

19.54 - Samo tri sekunde pre kraja meča, Dario Šarić pogađa za dva i posle mnogo vremena donosi prednost svojoj ekipi - 85:84.

Tajm-aut za Radonjića, Zvezda će imati tri sekunde za poslednji napad i šut za pobedu.

19.39 - Ušli smo u poslednjih pet minuta meča, Zvezda ima minimalnu prednost - 76:79.

19.29 - Sudije su poništile poslednji Zvezdin koš, pa Zvezda u poslednju deonicu ipak ulazi sa 11 poena prednosti.

19.27 - Pogotkom Milera u poslednjoj sekundi treće četvrtine, Zvezda na posledu pauzu odlazi sa 13 poena prednosti - 61:74.

Cirbes već ostvario dabl-dabl sa 20 poena i 11 skokova, Miler je postigao 12, Simonović 10. Jović ima 10 asistencija.

Na drugoj strani, Danston je najefikasniji sa 14 poena, Dibler stoji na 13.

19.13 - Sredina igre u trećoj deonici, crveno-beli održavaju prednost sa poluvremena - 51:60.

19.04 - Nastavljen je meč.

18.49 - Zvezda iz minuta u minut povećava prednost, pa na poluvreme odlazi sa deset poena prednosti - 44:54.

Najefikaniji na meču je Maik Cirbes sa 15 poena, dok je na drugoj strani Džon Dibler postigao 13.

18.38 - Odlična igra Zvezde u drugoj četvrtini, pa posle 15 minuta igre gosti vode sa 39:34.

18.25 - Posle prvih deset minuta, Efes vodi protiv Zvezde sa 25:23.

Efes je serijom trojki, pre svih Diblera, stigao do 15:9, Zvezda se brzo vratila u život, čak u jednom trenutku i povela, ali su domaći košem Danstona u poslednjoj sekundi prve četvttine stekli novu prednost.

18.12 - Sredina igre u prvoj četvrtini, rezultat je nerešen - 9:9.