Živko Bakić (43), bivši fudbaler Crvene Zvezde i vođa kriminalne grupe, pronađen je danas mrtav u šumi kod Sopota na putu za Malu Ivanču.
Telo Živka Bakića policija je pronašla sklupčano okrenuto na bok. Svuda oko tela su bili i tragovi krvi.
Kako "Blic" piše, na glavi ubijenog muškarca primećene su dve prostrelne rane.
Akcija "Vihor" je na snazi na svim ključnim tačkama oko Sopota i izlazima iz Beograda, dok se traga za ubicom.
Živko Bakić je u trenutku ubistva bio u teget duksu i pantalonama. Nosio je crne patike i zeleni prsluk.
Kako "Blic" nezvanično saznaje, Bakić je u trenutku ubistva bio u redovnoj šetnji, pošto je bio u kućnom pritvoru s nanogicom.
Ko je bio Živko Bakić?
Živko Bakić, čije je telo danas pronađeno u šumi, ranije je označen kao vođa kriminalne grupe, a iza rešetka je završio zbog šverca 324 kilograma kokaina u Solunu.
Kako smo ranije pisali, šestorica muškaraca iz Srbije su uhapšena u velikoj međunarodnoj akciji i to zbog šverca kokaina prekookeanskim brodovima iz Južne Amerike, tačnije iz Ekvadora, u zemlje Evrope, a 324 kilograma kokaina zaplenjeno im je u Solunu u Grčkoj u septembru 2021. godine.
Bakić je, kako se sumnja, bio je pripadnik balkanskog kartela a navodno je u posao s drogm ušao preko prijatelja i saradnika Zorana Jakšića, zvanog "čovek sa hiljadu lica", koji je prošle godine preminuo pod nerazjašnjenim okolnostima u zatvoru u Peruu.
Bakić je u Srbiji bio poznat kao mlada nada srpskog fudbala i igrao je za Crvenu Zvezdu. Pominjan je kao perspektivni fudbaler, a u mlađim kategorijama je napredovao kao desni bek.
Autor: D.Bošković