LUKA SAHRANJEN UZ TRUBAČE: Evo ko mu je dao čitulje! Na jednog pucali, drugog pokušali da raznesu, obojica preživeli
Izvor: Kurir, Foto: Instagram.com/Printscreen, novosti.rs/citulje |pre 3 godine|pre 3 godine
Luka P. (28), koji je u ponedeljak ubijen u improvizovanoj teretani na Bulevaru oslobođenja u Beogradu, sahranjen je juče na Novom bežanijskom groblju, a poslednjem oproštaju od mladića prisustvovalo je više stotina ljudi.
27 čitulja
Podsetimo, nepoznati ubica, prerušen u dostavljača brze hrane sa crnom kacigom na glavi i dostavljačkom torbom na ramenu, ušao je u teretanu i ispalio šest hitaca u Luku.
On je pao kao pokošen, a trojica prijatelja pokušala su da mu pomognu i iznela ga ispred, ali je on preminuo u prolazu između zgrada.
The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.
Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Advertisement
Video: Pink.rs
- Prijatelji ubijenog, koji su se u velikom broju okupili ispred kapele na Novom bežanijskom groblju, izjavljivali su saučešće uplakanoj porodici, a na sebi su imali majice sa Lukinim likom. Kada je tužna povorka krenula ka grobnici, trubački orkestar počeo je da svira tužnu melodiju - opisao je jedan od prisutnih atmosferu na groblju:
- Na samom grobu žene su plakale i ponavljale da je prerano otišao i da im se "ponekad nasmeje odozgo", a onda su drugovi zapalili baklje.
U dnevnim novinama juče se pojavilo čak 27 čitulja za ubijenog Luku P., a osim porodice, supruge i drugova, od njega su se oprostili i ljudi koji su dobro poznati policiji, pa se tako među potpisnicima moglo videti i ime Vladimira Karana, koji je pre sedam godina preživeo likvidaciju na Banovom brdu, a koji je sa Lukom P. bio kum.
- Bila je čast poznavati te, zadovoljstvo kumovati tvom sinu i sreća upoznati te. Mirno spavaj - piše u čitulji koju je dao Vladimir Karan sa porodicom.
The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.
Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Advertisement
Video: Pink.rs
Podsetimo, Karan se ranije dovodio u vezu sa kriminalom, a u junu 2015. godine srećom je preživeo bombaški napad.
- Pod Karanov "džip" postavljena je bomba, ali kako on nije bio vezan u kolima, detonacija ga je izbacila kroz prozor i preživeo je pokušaj ubistva. On se i ranije dovodio u vezu sa Lukom P., kako nezvanično saznajemo, bio je blizak i sa Vladimirom Kovačevićem Kovačem, odranije poznatim policiji po više različitih krivičnih dela. Kovač, inače navijač FK Rad, od prijatelja se oprostio i čituljom u jednim dnevnim novinama.
- Pored krsta neka nikne plava ruža ta, da podseća na brata mog što voleo je Rad - piše u čitulji koju su potpisali Kovač i još jedan mladić.
Foto: Instagram.com/Printscreen
Pucnjava 2020.
Interesantno je da je i na Kovačevića pucano 2020. godine na Banjici.
- Dok je bio u šetnji, pošto je u to vreme imao nanogicu, nepoznati napadač otvorio je vatru na njega. Pukom srećom Kovačević nije povređen - rekao je tada naš izvor.
Kovačević se pominjao kao osoba koja je poslednja bila u kontaktu sa ubijenim Aleksandrom Halabrinom, koji je u martu 2020. nestao na Banjici, pa dva meseca kasnije pronađen u Sopotu u plitkom grobu.
- On je dosad hapšen zbog napada na službeno lice, izazivanja opšte opasnosti, učestvovanja u tuči, krađa, ali i "škorpiona", koji je krio u kladionici.
The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported.
Beginning of dialog window. Escape will cancel and close the window.
End of dialog window.
Advertisement
Video: Pink.rs
Tri ubistva u blizini mesta na kom je ubijen Luka
U blizini mesta na kome je Luka P. u ponedeljak brutalno likvidiran dogodilo se više mafijaških ubistava.
- Lukin drug Filip Lepojević ubijen je pre dve godine na samo 200 metara od mesta na kome je i njemu presuđeno, a zbog ovog zločina sudi se braći Rakočević, sa kojom je Luka P. navodno bio u sukobu - priča izvor i nastavlja:
- U avgustu 2018. na jednom igralištu u blizini ubijen je Marko Elek, koji je odranije poznat policiji, a godinu dana ranije na Trošarini je u eksploziji bombe ubijen Ivan Ćirić, koji se dovodi u vezu sa narko-poslovima, a koji je tri puta pre toga izbegao atentate - podsetio je izvor.