Fudbaleri Čukaričkog i Partizana odigrali su 1:1 (0:1) na Banovom brdu u derbiju 14. kola Superlige Srbije.

Partizan je vodio golom Gabrijela Enakea u 4. minutu, mogao da reši utakmicu ranije, ali je u finišu zabeležio treći prvenstveni remi i čak morao da ga spasava.

Rezervista Ognjen Mudrinski osam minuta pre kraja je izjednačio, a onda je Čukarički propustio dve odlične prilike za preokret i ostalo je 1:1.

U ostalim mečevima, Napredak je savladao Mladost 4:1 uz tri gola Alekse Vukanovića, koji je prvi strelac lige sa ukupno devet, dok je niški Radnički nastavio seriju i lako slavio protiv Macve 3:0.

Rezultati i strelci 14. kola Superlige:

Spartak - Zemun 2:2 (Milošević 26, Denković 40 - Somaeb 55, 72),

Dinamo Vranje - Proleter Novi Sad 2:4 (Dimitrov 13, 90 - Čolović 4. penal, 71. penal, Mirosavljev 84, 89),

Napredak - Mladost Lučani 4:1 (Vukanović 23, 26, 75, Marinković 57),

Radnički Niš - Mačva 3:0 (Bondarenko 30, Ranđelović 68, Nikodijević 79),

Vojvodina - Radnik 1:0 (Đurić 8),

Voždovac - Rad 2:0 (Jevtić 28, Stuparević 89),

Čukarički - Partizan 1:1 (Mudrinski 82 - Enake 4).

Tabela: Crvena zvezda 37 bodova, Radnički 31, Partizan 27, Čukarički 26, Proleter 23, Napredak 22, Mladost 22, Vojvodina 21, Voždovac 15, Rad 14, Mačva 13, Bačka 13, Zemun 13, Radnik 12, Spartak 10, Dinamo 7