Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Pari Sen Žermena 6:1 (4:0) u utakmici 2. kola C grupe Lige šampiona u Parizu.

Zvezda večeri na stadionu "Park prinčeva" bio je najskuplje plaćeni fudbaler ikada Nejmar da Silva sa tri gola, među kojima su dva efektna iz slobodnih udaraca u 20, 22. i 81. minutu.

Već posle prvog poluvremena bilo je jasno da prvaka Srbije čeka visok poraz kada je bilo 4:0 (strelci još Edinson Kavani u 37. i Anhel Di Marija u 42), a pogodio je i Kilijan Mbape u 70. minutu.

Teren je pokazao ono što su svi znali i pre meča da je razlika u kvalitetu dva tima ogromna, a Marko Marin je golom u 73. minutu nakon odlične asistencije Lorenca Ebesilija popravio sliku Zvezde.

Ipak, ostaće zapisano da je Crvena zvezda izjednačila lični negativan rekord u Evropi, jer je do sada najteži poraz doživela pre 55 godina od poljske Polonije (6:1) u Intertoto kupu. U narednom kolu crveno-beli gostuju Liverpulu 24. oktobra.