Fudbaleri Barselone pobedili su večeras na domaćem terenu PSV sa 4:0, u utakmici prvog kola Grupe B u Ligi šampiona.

Trostruki strelac bio je Lionel Mesi. On je prvi gol postigao u 32. minutu iz slobodnog udarca, a zatim je bio strelac u 77. i 87. minutu. Gol je postigao i Osman Dembele u 75. minutu.

Argentinac je postao prvi fudbler u istoriji Lige šampiona sa osam het trikova.

Takođe, Mesi je postao drugi igrač u istoriji najelitnijeg evropskog takmičenja, posle Raula, koji je postigao gol u 14 uzastopnih sezona.

U drugoj utakmici u Grupi B, fudbaleri Intera pobedili su na svom terenu posle preokreta Totenhem sa 2:1.

Engleski klub poveo je u 53. minutu golom Kristijena Eriksena, a Inter je izjednačio u 86. golom Maura Ikardija. Pobedu plavo-crnima doneo je Matijas Vesino u drugom minutu nadoknade vremena.