Fudbalska reprezentacija Srbije uspešno je startovala u novoformiranoj Ligi nacija, pošto je večeras u utakmici 1. kola savladala Litvaniju u Viljnusu 1:0 (1:0).

Jedini gol postigao je Dušan Tadić u 38. minutu iz penala, nakon prekršaja nad Aleksandrom Mitrovićem. Tadić je ujedno u 83. minutu promašio penal, dosuđen nakon prekršaja nad Milošem Veljkovićem.

Srbija, koja je večeras igrala bez Sergeja Milinković-Savića i Adema Ljajića, imala je i prečku preko Mitrovića i stativu Milana Rodića, koji je u startnih 11 menjao kapitena Aleksandra Kolarova.

Sa druge strane, i Litvanci su imali dve-tri stopostotne šanse i pravo je čudo da nisu uspeli da izjednače. U drugom meču grupe Rumunija i Crna Gora odigrale su 0:0.

Srbija u ponedeljak dočekuje Rumuniju, a Litvanija gostuje u Crnoj Gori.