Fudbaleri Crvene zvezde pred praznom "Marakanom" dočekali su austrijskog prvaka Red Bul Salcburg u prvoj utakmici plej-ofa za Ligu šampiona. Meč je završen rezultatom 0:0.

Na tribinama stadiona “Rajko Mitić” nije bilo navijača, zbog kazne UEFA, ali su najvernije pristalice duel gledale na video-bimu koji je bio postavljen u blizini stadiona iza pomoćnih terena na jugu, između terena omladinske škole i pumpe.

Crveno-beli su poslednji put na korak od Lige šampiona bili 2007, kad ih je zaustavio škotski Rendžers, tako da se slobodno može reći da je duel sa Salcburgom najvažniji meč za crveno-bele u poslednjih 11 godina.

Dva tima večeras su prikazala slabu igru, veoma respektujući jedni druge, više se plašeći greške, nego što su imali želju da postignu gol.

CRVENA ZVEZDA - SALCBURG (SASTAVI)

Stadion: "Rajko Mitić". Sudija: Danijele Orsato.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Jovičić, Krstičić - Kafu, Ben, Radonjić - Stojiljković.

SALCBURG: Stanković, Lajner, Ramaljo, Pongračić, Ulmer, Samaseku, Volf, Hajdara, Junuzović, Jabo, Dabur.

UŽIVO:

DRUGO POLUVREME:

90+3 Kraj!

90' SIMIIIĆ! Nova šansa za Zvezdu odlazi u nepovrat! Odlično je šutirao Veljko Simić sa ivice šesnaesterca posle kornera, ali lopta je išla pravo u Stankovića!

86' Ponovo se ukazala prilika za Zvezdu posle kornera, ovog puta je Rodić dočekao loptu, međutim, jako je loše šutirao.

74' Stojiljković je na travi nakon centaršuta. Nakon lekarske intervencije, konstatovano je da je dobro i vraća se u igru.

70' Stanković brani udarac glavom koji je s otprilike 11 metara uputio Degenek. Prihvatio je precizno ubacivanje, ali nije uspeo da svlada golmana sa svojim pokušajem koji je išao po sredini gola.

68' Nemanja Radonjić je bio u dobroj šansi. Pucao je s distance nisko po sredini gola. Međutim, Stankovic mu je lagano obranio šut!

56' Žuti karton Hajdaru nakon prekršaja.

52' Hajdara je uklizao, a sudija je svirao faul. Crvena zvezda će dobiti slobodan udarac.

51' Slobodan udarac malo izvan šesnaesterca je izveo Ramaljo, ali je završio u rukama golmana umesto na glavi nekoga od saigrača.

47' Dabur je primio dobar pas malo izvan šesnaesterca i pucao iz obećavajuće pozicije, ali mu je obrambeni blokirao šut.

46' Sudija je svirao početak drugog poluvremena. Izlazi Vujadin Savić, a zameniće ga Srđan Babić.

PRVO POLUVREME:

45' Lopta se odbila u šesnaestercu Zvezde do Jaboa, koji je sa 11-12 metara iskosa gađao dalji ugao, ali nije bio precizan.

44' Salcburg više ima loptu u posedu, međutim, Borjan za sada nije bio na većim iskušenjima.

39' Udarac Jovičića sa 30 metara, potpuno bezopasno po gol Salcburga.

25' Šut Volfa sa 25 metara - nije bilo opasnosti.

24' Akcija Zvezde, udarac Rodića sa ivice šesnaesterca, pogodio je - Ramalja.

23' Oprezna igra sa obe strane, bez zaletanja, sa čuvanjem pozicija i što dužim zadržavanjem lopte.

20' Junuzović je primio tačan pas na rubu šesnaesterca i odmah pucao nisko u levu stranu gola. Međutim, golman je bio spreman i fantastično obranio.

17' Hajdara je pucao iz dobre pozicije malo izvan šesnaesterca, ali mu je požrtvovni obrambeni igrač blokirao šut.

15' Nemanja Radonjic je napravio solo prodor, ali nije ušao u šansu jer mu je protivnički igrač oduzeo loptu.

11' Jabo je prišao Borjanu, ali poslednji pas nije bio dobar. Malo sreće za Zvezdu. Crveno-beli dolaze u narednom napadu do prvog kornera.

7' Slobodni udarac za Salcburg sa 22-23 metra od gola Zvezde, ali loš centaršut.

3' Stojković se žali na povredu posle duela. Završio je na podu. Ubrzo za njim, na povredu se požalio i pomoćni sudija.

21:00 - Utakmica je počela.