Fudbaleri Partizana plasirali su se u baraž Lige Evropa, pošto su večeras u Beogradu pobedili danski Nordsjiland sa 3:2.

Prvi meč trećeg kola crno-beli su dobili sa 2:1 na gostujućem terenu, pa su se ukupnim rezultatom 5:3 plasirali u plej-of.

Već u devetom minutu prednost danskoj ekipi doneo je Andreas Skov Olsen, da bi samo dva minuta kasnije crno-beli golom Nemanje R. Miletića došli do izjednačenja, a preokret je doneo Marko Janković pogotkom u 30. Treći gol za Partizan postigao je Svetozar Marković, koji se upisao u strelce i u 35. minutu i doneo svojoj ekipi prednost od dva gola razlike.

Nordsjilanda uspeo je u 76. minutu samo da ublaži poraz pogotkom Džonatana Amona.

Partizan će u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evropa igrati protiv turskog Bešiktaša, koji je eliminisao Lask ukupnim rezultatom 2:2, uz postignut gol na gostujućem terenu.