Fudbalska reprezentacija Urugvaja ubedljivo je danas u Samari pobedila Rusiju sa 3:0 (2:0) i završila na prvom mestu A grupe Mundijala.

Urugvaj je do trećeg trijumfa došao lakše nego očekivano, pogotkom Luisa Suareza iz slobodnog udarca u 10, autogolom Denisa Čeriševa u 23. i golom Edinsona Kavanija u 90. minutu.

Sve je bilo gotovo u 36. minutu kada je Igor Smoljnikov isključen, pa će Rusi sa druge pozicije u osmini finala čekati prvoplasiranog iz B grupe, Portugaliju ili Španiju.

Drugi meč A grupe Saudijska Arabija - Egipat 2:1 ušao je u istoriju, jer je egipatski golman Esam El Hadari sa 45 godina postao najstariji igrač ikada na Svetskim prvenstvima.

Uz to, Hadari je uspeo i da odbrani penal Alsadu Al Muvaradu, ali to nije bilo dovoljno pošto su Saudijci preokrenuli rezultat posle vođstva i gola Mohameda Salaha, preko Al Faraja iz penala u 51. i Al Dasvarija u 95. minutu.

Tabela: Urugvaj 9 bodova, Rusija 6, Saudijska Arabija 3, Egipat 0.