Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u osminu finala Mundijala u Rusiji, pošto je danas u utakmici drugog kola G grupe savladala Panamu 6:1 (5:0).

Ovom pobedom Engleza definitivno su prošli i Belgijanci, koji su juče savladali Egipat 5:2.

Tri gola postigao je Hari Kejn, iz penala u 22. i 45, odnosno "slučajno" kada ga je pogodila lopta u 62. minutu.

On je na taj način postao najbolji strelac na turniru sa pet golova, ispred Kristijana Ronalda i Romela Lukakua sa po četiri.

Dvostruki strelac bio je Džon Stons u 8. i 40. minutu, a sjajan gol postigao je Džesi Lingard u 36. minutu.

Jedini gol za Panamu, njihov prvi na Mundijalima ikad, postigao je Felipe Baloj u 78. minutu.

Zanimljivo, uoči poslednjeg kola Engleska i Belgija imaju po šest bodova i istu gol razliku (8:2), pa će u slučaju remija o prvom mestu odlučivati fer-plej.