"Trikolori" su do trijumfa došli pogotkom Kilijana Mbapea u 34. minutu koji je iskoristio dobru loptu Olivijea Žirua s levog boka.

Fudbalska reprezentacija Francuske plasirala se u osminu finala Svetskog prvenstva u Rusiji, pošto je danas u Jekaterinburgu sa 1:0 pobedila u drugom kolu Grupe C. Francuska je tako današnjim trijumfom i teoretski izborila plasman u osminu finala, dok je Peru ostao bez šansi da se nadje u drugoj fazi takmičenja.

Do tog minuta Francuska je imala kontrolu nad utakmicom, ali se ubrzo posle vodećeg gola povukla, a Peru je krenuo na "sve ili ništa" Južnoamerička ekipa je imala par solidnih prilika da dodje do izjednačenja, a najbliža je bila u 50. minutu kada je Džeferson Farfan sa oko 20 metara snažno šutirao, ali je pogodio samo prečku.

Francuska se praktično do kraja susreta branila i svoju priliku čekala iz kontranapada.

Ekipa Didijea Dešama je prva u Grupi C sa šest bodova, druga je Danska sa četiri, dok je Australija treća sa jednim, a Peru poslednji bez bodova.