Fudbalska reprezentacija Urugvaja pobedila je danas Egipat sa 1:0, u prvom kolu Grupe A na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

Strelac u Jekaterinburgu bio je odbrambeni fudbaler Atletiko Madrida Hose Marija Himenes u 90. minutu, udarcem glavom posle centaršuta Karlosa Sančesa iz slobodnog udarca sa desne strane.

Urugvajski napadači Luis Suares i Edinson Kavani mogli su da budu tragičari pošto se od njih se mnogo više očekivalo.

Suares je promašio nekoliko odličnih šansi, dok je Kavani imao najbolju priliku u 88. minutu, kada je iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Najbolji fudbaler Egipta Mohamed Salah bio je na klupi za rezerve zbog povrede ramena, koju je dobio još u finalu Lige šampiona u maju.

Prva utakmica Grupe A završena je u četvrtak pobedom Rusije nad Saudijskom Arabijom sa 5:0.

Rusija i Egipat sastaće se drugom kolu 19. juna u Sankt Peterburgu, dok će Urugvaj i Saudijska Arabija igrati dan kasnije u Rostovu.