AKTUELNO

Fudbaler Liverpula je poginuo u saobraćajnoj nesreći u Španiji, u provinciji Zamora. Nesreća se dogodila na 65. kilometru autoputa A-52 blizu naselja Palasio de Sanabrija.

Vozilo u kojem su bili Žota i njegov brat Andre Silva, koji je takođe poginuo, sletelo je sa puta, nakon čega se zapalilo, rekli su svedoci koji su pozvali hitnu pomoć.

A, novi detalji i informacije iz Španije govore koliko je zapravo nesreća bila jeziva.

Lokalni mediji su najpre objavili informacije o smrti dva čoveka, neznajući da se radi o Žoti i njegovom bratu. Oni su poručili da su najpre morali da reaguju vatrogasci koji su ugasili požar. Tek nakon toga su lekari prišli vozilu, ali mogli su samo da konstatuju smrt dvojice fudbalera.

Kako navode lokalni mediji, Žota je identifikovan tek nakon provere registarskih tablica.

Foto: Tanjug AP/Rui Vieira

- Vozilo je izgorelo gotovo do pepela, a iako je identitet obojice preminulih potvrđen tela će biti preneta u "Forenzički anatomski institut" na potvrdu. Putem registarskih tablica je otkriveno da su preminuli Diogo Žota i njegov brat Andre Silva, pošto su prema izvorima njihova tela izgorela. Na licu mesta su lekari mogli samo da konstatuju smrt - navodi se u jednom tekstu lokalnog portala iz Zamore.

Smrt desetak dana nakon venčanja

Priča koja tera suze na oči definitivno je horor sudbina koju je doživeo Diogo Žota.

Pre desetak dana, 22. juna ove godine, Diogo Žota venčao je svoju najveću ljubav i partnerku Rute Kardozo, te je istakao kako mu je to najsrećniji dan u životu koji nikada neće zaboraviti.

Delovali su Diogo i Rute zaljubljeno, ali se sudbina poigrala i priredila im užasni scenario!

Iza sebe je Diogo Žota ostavio i troje dece...

Autor: Marija Radić