Fudbaleri Partizana pobedili su večeras Čukarički sa 2:0 (0:0) na stadionu u Humskoj, u revanšu polufinala Kupa Srbije, i plasirali se u finale ovog takmičenja, gde će igrati sa ekipom Mladosti iz Lučana.

Partizan je poveo u 66. minutu golom levog beka Nemanje Antonova, a pobedu crno-belima i plasman u finale doneo je u 90. minutu kapiten Saša Ilić, koji je samo minut ranije propustio stopostotnu priliku za gol.

Crno-beli su u prvom poluvremenu imali nekoliko prilika da povedu, a najozbiljniju šansu da donese vodstvo propustio je Danilo Pantić u 22. minutu, pošto nije iskoristio jedanaesterac.

Ranije danas plasman u finale Kupa Srbije obezbedili su fudbaleri Mladosti iz Lučana, pošto su ubedljivo na svom terenu pobedili šabačku Mačvu sa 4:0.

Finale Kupa Srbije igra se 23. maja u Surdulici.