Zlatan Ibrahimović pre nekoliko meseci doveo je Danijelea Boneru u Milan i na konferenciji za medije najavio je dugu saradnju sa njim.
Bonera je dobio posao na klupi mladog tima Milana, obećano mu je strpljenje, da će klub istrpeti sve fluktuacije u formi i rezultatima, ali to nije bilo tačno.
Bonera je smenjen sa klupe tima koji se takmiči u "Seriji C - Girone B" gde se bori za opstanak, pošto trenutno zauzima tek 18. mesto sa 22 osvojena boda. Bonera je ostvario tek četiri pobede od kada je preuzeo Milan, ali je fokus bio na stvaranju igrača, ne rezultatima, tako da je odlučeno da ga zameni još jedan bivši fudbaler "rosonera" Masimo Odo, koji ima i veće iskustvo kao trener.
Interesantno je da se kao jedan od razloga smene Danijelea Bonere spominje i to što Zlatanov sin, talentovani Maksimilijan Ibrahimović (18), nije igrao za njegovu ekipu. Nastupio je samo na jednom meču, i to svega 18 minuta kada je Milan doživeo debakl protiv Toresa 5:1, dok je pretežno bio u Primaveri.
Videćemo da li će Masimo Odo uspeti da "preporodi" ekipu Milana i da li za njega ima više strpljenja, pošto je prethodno dok je vodio Peskaru i Udineze figurirao i za trenera prvog tima Milana, što se nije dogodilo.
Autor: Iva Besarabić Pink.rs/