Fudbaleri Real Madrida, uz dva gola fenomenalnog Kristijana Ronalda, pobedili su Juventus 3:0 (1:0) u Torinu u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

Najbolji fudbaler sveta još jednom je oduševio planetu i nastavio golgeterski niz u svakom meču ove sezone u elitnom takmičenju, pogodivši u 3. i "makazicama" u 64. minutu, kada su mu i italijanski navijači aplaudirali.

Stigao je do brojke od 14 pogodaka u LŠ u sezoni, a sjajnu partiju upotpunio je asistencijom za Marsela u 72. minutu.

Prvak Evrope već sada može da razmišlja o polufinalu, dok je Juventus ionako tešku situaciju zakomplikovao isključenjem Paula Dibale pola sata pre kraja. Veliki korak ka mestu među četiri najboljih napravio je i Bajern trijumfom posle preokreta u Sevilji 2:1.

Pablo Sarabija je domaćina doveo u vođstvo u 32, pre nego što je Bajern okrenuo rezultat autogolom Hesusa Navasa u 37. i pogotkom Tijaga Alkantare u 68. minutu.