Fudbaleri Engleske plasirali su se u finale Evropskog prvenstva.

Engleska je u polufinalu savladala Holandiju rezultatom 2:1

HOLANDIJA - ENGLESKA 1:2

STADION: Signal Iduna Park Dortmund SUDIJA: Feliks Cvajer (Nemačka)

Drugo poluvreme:

90. minut - GOOL - 1:2 - VOTKINS!

Kada su svi očekivali produžetke Votkibns postiže verovatno pobedonosni gol za Englesku

88. minut - Kakva prilika za Englesku. Šo je sjajno pronašao Palmera, a ovaj iz izgledne pozicije šutirao daleko iznad gola.

85. minut - Žuti karton dobio je Bukajo Saka. Holanđani su imali prekid, ali bez prave prilike za njiohove visoke igrače.

80. minut - Menja Sautgejt . Umesto Kejna i Fodena u igri su Votkins i Palmer.

79. minut - Saka je postigao gol na asistenciju Vokera, ali je bio u minimalnom ofsajdu!

77. minut - Lopta se odbila do Simonsa nakon centaršuta koji šutira, ali pravo u Pikforda.

74. minut - Opasna kontra Holandije, sjajno reaguje Voker ispred Gakpa.

72. minut - Belingem dobija žuti karton zbog opasnog starta.

70. minut - Holađani su preuzeli inicijativu u ovim momentima.

65. minut. Konačno šansa. Nakon slobodnog udarca za Holandiju lopta dolazi do Van Dajka koji šutira iz prve,a li Pikford odlično interveniše.

61. minut - Bukvalno se ništa ne dešava u nastavku meča. Kao da gledamo drugu utakmicu.

53. minut - Blaga inicijativa Engleske , bez pravih šansi.

48. minut - Još uvek bez uzbuđenja u nastavku igre.

- Izmene u obe ekipe.

Kod Engleske Luk Šo je zamenio Tripijea.

Kod Holandije Veghorst menja Malena.

46. minut - Utakmica je nastavljena.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za tri minuta.

42. minut - Opao je malo ritam igre u finišu poluvremena.

38. minut - Pritisak Engleza, kruže oko zone Holanđana. Pokušao je Foden, šutirao u suprotni ugao, brani Verbruken,

34. minut - Hendikep za Holandiju, Depaj zbog povrede napušta igru. Umesto njega ulazi Verman.

31. minut - Englezi pogađaju stativu! Sjajno je šutirao Foden, namestio na nekih 20 metara od gola, zategao, Verbruken pogledom ispratio loptu koja je završila na stativi!

29. minut - Holanđani pogađaju prečku! Nakon kornera Dampfris sjajno skače, ali na sreću Engleza lopta pogađa prečku gola!

26. minut - Bolji Englezi nakon izjednačenja, mnogo konkretniji i blizu potpunog preokreta.

21. minut - Velika prilika za Englesku. Mejnu je sjajno uposlio Fodena koji vara Verbrukena, a loptu sa gol linije izbacuje Damfris.

17. minut - GOOL - 1:1 - KEJN!

Nakon novog opasnog napada Engleske lopta dolazi do Kejna. Na njega je prillikom šuta neoprezno startovao Dampfris, Nakon VAR intervencije dosuđen je penal. Kejn siguran. Damfris je dobio i žuti karton.

13. minut - Kejn šutira sa distance, Verbrugen brani krajnjim naporom.

11. minut . Napadaju Englezi posle primljenog gola. Par opasnih prekida,a li dobro reaguje odbrana Holandije.

7. minut - GOOL - 1:0 - SIMONS!

Pogrešio je Rajs, lopta dolazi do Simonsa, koji nakon prodora negde sa ivice šesnaesterca pravim projektilom u rašlje matira nemoćnog Pikforda.

5. minut - Prve poluprilike na meču. Brza kontra Holandije preko Malena, a onda sa druge strane opasan centaršut Sake. Imak defanzivci i jednog i drugog tima otklanjaju opasnost.

3. minut - Miran početak utakmice, lopta u posedu Engleza.

1. minut - Utakmica je počela.

SASTAVI:

HOLANDIJA (4-3-3): Verbrugem - Damfris, De Fraj, Van Dajk, Ake - Šouten, Simons, Rejinders - Malen, Gakpo, Depaj ENGLESKA ( 4-2-3-1): Pikford - Voker, Stouns, Guehi, Tripije - Rajs, Mejnu - Saka, Belingem, Foden - Kejn.

Autor: Marija Radić