Navijači reprezentacije Turske i Holandije fizički su se obračunali na ulicama u Nemačkoj, ali i Holandiji nakon utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva.

Holanđani su obezbedili plasman u polufinale nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu i dva pogotka u kratkom roku.

Rezultat je bio 2:1, a tuski navijači razočarani su napustili stadion u Berlinu.

Nažalost, kada su se velike grupe navijača srele na ulicama glavnog grada Nemačke, došlo je do sukoba.

Turski navijači su očigledno teško prihvatili poraz nakon što je njihov tim imao prednost na poluvremenu, a uz moguće provokacije sa druge strane, jasno je da je lako došlo do incidenta.

Ozbiljnije je bilo u Holandiji, najžešće, čini se u Ajndhovenui, gde su u sukobu navijača dve reprezentacije letele stolice.

Na društvenim mrežama su se pojavili snimci njihove tuče, a kako prenosi holandski "omroepwest.nl", policija i vojna policija su morali da reaguju u Hagu.

Policija za razbijanje demonstracija i Kraljevska vojna policija izvele su napad oko ponoći.

"Dosta je, idite kući, Uklonite se, ili će biti upotrebljena sila", vikao je jedan policajac.

Nakon napada, novi ljudi su stalno izlazili na put.

"Igra mačke i miša," nazvao je to jedan reporter sa pomenutog portala. Tek oko 00:45 mir se polako vratio u Hag.

Autor: Marija Radić