Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su večeras u gostima Sevilju sa 5:2, u poslednjoj današnjoj utakmici 25. kola španske Primere.

Madriđani su na gostovanju u Andaluziji odigrali jednu od kvalitetnijih utakmica ove sezone, u finiš utakmice ušli su pri vodjstvo od 5:0, da bi Sevilja u poslednja dva minuta samo uspela da ublaži poraz.

Ekipa Dijega Simeonea povela je pogotkom Dijega Koste u 29. minutu, da bi potom Antoan Grizman u 42. sjajnim udarcem sa oko 17 metara povisio na 2:0.

Atletiko Madrid je u 51. minutu poveo sa 3:0 novim golom Grizmana, ovoga puta iz jedanaesterca, da bi Koke u 65. povisio na 4:0.

Francuski napadač je u 81. postigao i svoj treći gol na utakmici, da bi Sevilja pogocima Pabla Sarabije u 85. i Nolita u 89. samo ublažila poraz.

Atletiko Madrid je ovim trijumfom zadržao drugo mesto na tabeli sa 58 bodova, dok je Sevilja šesta sa 39.

Ranije danas Atletik Bilbao je sa 2:1 pobedio Malagu, dok je Valensija istim rezultatom bila bolja od Real Sosijedada.