Posle uzbudljive večeri u Ligi šampiona dobili smo još dva učesnika četvrtfinala elitnog evropskog takmičenja.

U narednu rundu idu Mančester siti i Real Madrid.

Mančester siti je posao u osmini finala završio već u prvoj utakmici, kada je kao gost pobedio sa 3:1, a večeras je na svom terenu ostvario identičnu pobedu.

Prvak Engleske je poveo u već u petom minutu golom Manuela Akanjija, četiri minuta kasnije drugi pogodak za Siti je postigao Hulijan Alvarez, da bi Erling Haland u nadoknadi prvog poluvremena postigao i treći gol za domaćina.

Strelac jedinog pogotka za Kopenhagen bio je Mohamed Elunusi u 29. minutu.

Real je u večerašnju utakmicu sa prednošću od 1:0 iz prve utakimice, ali se uprkos tome namučio da prođe među osam najboljih, jer je Lajpcig svih 90 minuta bio bolji tim.

Iako su fudbaleri nemačkog tima 19 puta šutirali na gol Reala, domaćin je u 65. minutu iskoristio kontranapad, koji je golom krunisao Vinisijus Žunior.

Lajpcig se nije predao i samo tri minuta kasnije Vili Orban je izjednačio, a u nadoknadi vremena mogli su i do preokreta, ali je Olmo pogodio prečku, a Realu je i tih 1:1 bilo dovoljno da prođe u četvrtfinale.