Košarkaši Partizana poraženi su u utakmici 20. kola Evrolige od Fenerbahčea u Istanbulu rezultatom 91:76 (19:31, 24:17, 25:16, 23:12).

Crno-beli su sada na učinku 10-10, dok je Fenerbahče zabeležio 12. trijumf.

Panter je postigao 18 poena, Naneli 14 poena, Kaboklo 13, a Smit 11 poena.

Kod domaćina Dorsi je postigao 24 poena, Gudurić 15, Sestina 14, a Hejs-Dejvis 12.

Bila je ovo utakmica sa dva lica Partizana. Sjajna prva četvrtina, možda i najbolja ove sezone, i 31 ubačeni poen. Početkom druge četvrtine Partizan je stekao i velikih 17 poena viška (36:19), ali je tada i stao.

Fenerbahče je do poluvremena, na krilima Dorsija, uspeo da se približi na četiri poena minusa. U trećoj četvrti turski tim je poveo sa četiri poena, a onda utakmicu rešio početkom poslednje četvrtine.

Domaćin je napravio seriju 14:0, ukupno 24:2 i prelomio utakmicu. Partizan je više od osam minuta bio bez poena.

Već u petak Partizan dočekuje Makabi, sada već sa imperativom pobede. Fenerbahče će ugostiti Bajern.