Fudbaleri Intera plasirali su se u finale Lige šampiona, pošto su večeras na stadionu "Đuzepe Meaca" pobedili ekipu Milana 1:0 (0:0) u revanš utakmici polufinala.

U prvoj utakmici, takođe odigranoj u Milanu, bolji su bili "neroazuri" rezultatom 2:0.

Jedini gol na večerašnjem susretu postigao je Lautaro Martinez u 74. minutu, na asistenciju Romelua Lukakua.

U prvom poluvremenu su loptu u nogama više imali igrači Milana i iz toga su dolazili do šansi ali ne i do pogotka.

Brahim Diaz je u 13. minutu imao šansu za svoju ekipu i sa deset metara je šutirao u desnu stranu, što je pročitao golman Intera Andre Onana i uspeo da uhvati loptu.

Do kraja prvog poluvremena Edin Džeko je u 39. minutu došao u priliku da ugrozi gol protivnika nakon udarca glavom ali nije uspeo da postigne gol.

Tokom drugog poluvremena Inter je preuzeo inicijativu, uglavnom zbog umora obe ekipe.

Nizali su se napadi i jednih i drugih, igralo se brzo ali bez opasnih udaraca ka golu.

Ispostavilo se da je najopasniji napad u drugom poluvremenu bio gol Martineza u 74. minutu.

Fudbaleri Intera će u finalu Lige šampiona u Istanbulu igrati sa boljim iz duela Real Madrid i Mančester siti.