Fudbaleri Reala i Mančester Sitija remizirali su večeras u Madridu 1:1 (1:0) u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Gol za domaću ekipu postigao je Vinisijus Žunior u 36. minutu, dok je za tim iz Mančestera precizan bio Kevin De Brujne u 67. minutu.

Mančester Siti je od početka preuzeo inicijativu kroz posed lopte koji je iznosio 71:29 odsto u prvih pola sata igre, ali je Real poveo iz prve prilike, kada je Vinisijus pogodio posle akcije Luke Modrića i Eduarda Kamavinge.

Tokom drugog poluvremena ekipa iz Mančestera je nastavila u istom ritmu, pritiskajući zadnju liniju protivnika.

Kada je Real preuzeo inicijativu i posed lopte u priliku da izjednači je došla gostujuća ekipa, a polukontru je iskoristio De Brujne precizinim šutem u donji desni ugao Tiba Kurtoe.

Do kraja utakmice Karim Benzema je imao priliku daovrati rezultatsku prednost svojoj ekipi, ali šutirao je pored gola u 82. minutu.

Revanš utakmica polufinala na programu je 17. maja u Mančesteru.