Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Monaka u utakmici 6. kola Lige Evrope rezulatom 4:1

Drugo poluvreme:

90. minut- Utakmica je produžena za tri minuta.

87. minut - GOL 4:1, ponovo Foland, sjajni Nemac postigao je het-trik!

85. minut - Umesto Rodića u igri je Azarov

81. minut - Sjajan udarac Ivanića sa sa leve strane, tik pored stative.

76. minut - Opasna kontra Monaka, srećom Embolo je loše reagovao

71. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Umesto Kange i Bukarija u igri su Mustafa i Ben.

68. minut - Propala je dobra šansa za Zvezdu. Nakon polukontre Kangva je jako loše centrirao, a usamljeni Pešić nije dobio loptu.

64. minut - I Kanga dobija žuti karton

62. minut - Srnić dobija žuti karton

60. minut - Umesto Kataija u igri je Kangva

57. minut - Zvezdu je okuražio ovaj gol, krenula je napadački i vrlo je opasna u ovim momentima.

54. minut - GOOL 3:1, KANGA! Oboren je Ivanić u šesnaestercu domaćina, holandski sudija je pokazao na belu tačku. Kanga siguran.

50. minut -GOL, 3:0, Rodić postiže autogol nakon udarca Golovina, mada bi lopta završila u mreži i da defanzivac Zvezde nije reagovao,

48. minut - Pokušao je Bukari nakon centaršuta Kange, ali nije dobro zahvatio loptu

- I pored lošeg rezultata i kiše koja neprekidno pada, Delije mokre do gole kože navijaju kao u transu i podržavaju svoje ljubimce.

- Milojević je reagovao izmenom, umesto Mitrovića u igri je Srnić.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

8. minut - Zvezda u šoku nakon primljenog gola, odmah nova šansa za Monako ponovo Voland

7. minut - Trabzon vodi protiv Ferencvaroša golom Bakasetasa

5. minut - GOL 1:0, Monako je poveo nakon prve akcije na meču, centrirao je Enrike, Borjan poleteo u prazno Foland glavom smestio loptu u mrežu.

3. minut - Zvezda je krenula agresivno i napadački

- Zvezda ima veliku podršku u Kneževini, više od dve hiljade Delija bodri crveno- bele

1. minut - Utakmica je počela

- Mnogo je kalkulacija uoči poslednjeg kola grupe H. I jedni i drugi osluškivaće vesti iz Turske, gde se sastaju Trabzon i Ferencvaroš. I jednima i drugima bi odgovaralo da mađarski klub koji je obezbedio prvo mesto u grupi makar ne izgubi u Turskoj.

SASTAVI:

Monako (3-4-1-2): Nibel - Badijašele, Disasi, Maripan - Dijata, Fofana, Kamara, Golovin - Enrike - Ben Jeder, Foland. Trener: Filip Klemon.

Klupa: Didilon, Vanderson, Vukas, Jakobs, Mataco, Minamino, Akliuče, Sae, Agilar, Embolo, Ben Segir, Martins

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gobeljić, Eraković, Milunović, Rodić - Kanga, Ivanić - Bukari, Katai, Mitrović -Pešić.

Trener: Miloš Milojević.

Klupa: Vasiljević, Pankov, Mijatović, Azarov, Mustafa, Kangva, Ben, Sanogo, Stanković, Leković, Srnić, Kulibali

Monako. Stadion: Luj Drugi. Kapacitet: 16.500.

Sudija: Serdar Gozubujuk (Holandija)

BLOG UŽIVO:

- Fudbaleri Crvene zvezde imaće podršku od kolega košarkaša koji se takođe nalaze u Kneževini. Njih u petak uveče očekuje duel sa Monakom u okviru 6. kola Evrolige. Igrači su burno pozdravljeni od strane navijača, Nedović se izborio za zajednički dolazak na utakmicu.

- Potom su na zagrevanje izašli igrači Zvezde pozdravljeni od strane navijača koji se nalaze u dva sektora raspoređeni iza tribine.

- Nakon odluke da će se utakmica igrati prvi na zagrevanje izašli su golmani Monaka

Golmani Monaka na zagrevanju, utakmica će se igrati!- Ipak se igra u Monaku

- Porodica fudbalera srpskog šampiona Gelora Kange, stigla je iz Pariza da navija za Zvezdu

- Najave da će se trener crveno-belih Miloš Milojević odlučiti za maksimalno ofanzivnu formaciju, ispostavile su se tačnim.

- Zbog vremenskih nepogoda postoji mogućnost odlaganja utakmice.

- Crveno-belima na gostovanju Monaku najverovatnije igra samo pobeda. Zvezda je na poslednja tri evropska gostovanja doživela poraz. Da li će uspeti da prekinu crnu seriju?

Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Monaku u odlučujućoj utakmici 6. kola grupa H Lige Evrope.

Francuska ekipa je u prvom duelu ovih timova na stadionu "Rajko Mitić" po mnogima nezasluženo došla do pobede, što se na kraju pokazalo kao ogromni kapital. Najviše na krilima tog trijumfa, Monako pred poslednje kolo drži drugo mesto u grupi sa sedam bodova, dok Zvezda ima bod manje.

Jasno je da crveno-bele pobeda ostavlja i na proleće u Evropi, dok svaki drugi ishod uveliko umanjuje šanse da se izbegne poslednje mesto.Ferencvaroš je osigurao prvu poziciju i bez rezultatskog imperativa gostuje Trabzonu, a upravo dobar rezultat mađarskog tima u tom meču dao bi dodatnu nadu Zvezdi.

Svoja očekivanja pred ovaj meč izneo je sportski direktor Crvene zvezde Mitar Mrkela.

- Idemo na pobedu, mislim da smo odigrali dobre utakmice u grupi, jedino utakmicom u Trabzonu nisam zadovoljan. Najteže je ovo gostovanje u Monaku, verujem u ekipu i stručni štab i da možemo da dobijemo i da prođemo dalje - jasan je Mrkela.

Trećim mestom u grupi Crvena zvezda bi nastavila takmičenje u Ligi konferencija.

- Želja je da nastavimo u Ligi Evrope, videćemo kako će se odvijati, uspeh je i Liga konferencija. Ali, primarni cilj je Liga Evrope - optimističan je sportski direktor crveno-belih.