Srbija i Švedska igraju meč pretposlednjeg kola Lige nacija, a rezultat uživo možete pratiti na portalu pink.rs.

SRBIJA - ŠVEDSKA 4:1 (2:1)

TOK MEČA

2. POLUVREME

89. minut - Izmena napadača

Umesto Dušana Vlahovića u igri je Luka Jović.

85. minut - Menjaju i Šveđani

Umesto Dejana Kuluševskog u igri je napadač Mikael Ishak.

84. minut - Ilić menja Kostića

Još jedna izmena u Srbiji, Ivan Ilić je zamenio Filipa Kostića.

84. minut - Stefan Mitrović debituje za prvi tim

Iz igre je izašao kapiten Dušan Tadić, a ušao Stefan Mitrović. U pitanju je fudbaler Crvene zvezde, pošto njegov imenjak i prezimenjak igra od prvog minuta.

73. minut - Izmena u Švedskoj

Emil Forsberg je napustio igu, a ušao je Jesper Karlstrom.

71. minut - Mitrović izlazi iz igre

Velike ovacije za Aleksandra Mitrovića. Izašao je iz igre, a ušao je Uroš Račić. Stojković pojačava srednji red. Mitrović je prethodno dobio nezgodan udarac i hramljući je napustio igru.

70. minut - GOOOL! Saša Lukić je strelac

Evrogol srpskog reprezentativca. Primio je loptu od Darka Lazovića, ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane poslao loptu u suprotni golmanov ugao.

69. minut - Švedska u prilici za gol

Opasan napad gostiju, šutirao je sa ivice šesnaesterca Svanberg, ali je lopta preletela preko prečke.

67. minut - Sergej upisan u beležnicu sudije

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić požuteo je zbog opasne igre. Nažalost, propustiće meč odluke u Norveškoj.

64. minut - Dvostruka izmena u Švedskoj

Izašli su Viktor Đekereš i Viktor Klason, a ušli Robin Vuaison i Entoni Elanga.

56. minut - Umalo Mitrović do četvrtog gola

Olson je sprečio 50. gol Aleksandra Mitrovića za reprezentaciju.

54. minut - Vlahović ponovo pripretio

Neće večeras Dušana Vlahovića, još jednom je probao da matira Olsona bez uspeha.

50. minut - Het-trik Mitrovića!

46. minut - Izmene u oba tima

U selekciji Švedske umesto Jensa-Lisa Kajustea u igri je Kristofer Olson.

U timu Srbije umesto Andrije Živkovića je ušao Darko Lazović.

Počelo je drugo poluvreme

1. POLUVREME

45 + 1. minut - GOOOL! Mitrogol je ponovo strelac

Majstor, ma velemajstor! Aleksandar Mitrović je drugim golom u meču doneo preokret i vođstvo Srbiji! Dušan Tadić je izveo korner, a Mitrogol bio najviši u skoku i glavom pocepao mrežu Švedske.

32. minut - Vlahović i Tadić propustili još jednu sjajnu priliku

Treća velika prilika za Srbiju u ovom meču. Vlahović je izašao sam ispred Olsena, odbitak od golmana je stigao do Tadića, ali se golman Švedske još jednom istakao. Prava šteta.

24. minut - Prvi žuti karton za igrače Srbije

U beležnicu bugarskog sudije je upisan Andrija Živković. Sa leđa je vukao za dres Forsberga.

23. minut - Jedan od retkih pokušaja Švedske

Svanberg je došao u priligu da šutira sa 20-tak metara. Bio je to jak šut ali pravo u ruke golmana Srbije.

22. minut - Vlahović promašio nemoguće

Mogla je Srbija brzo da dođe do totalnog preokreta, Kostić je lepo prošao po levoj strani, centrirao, Vlahović naleteo na loptu ali je ona otišla tik pored stative.

19. minut - GOOOL! Mitrović u engleskom stilu - 1:1

Aleksandar Mitrović je samo tri minuta posle vođstva Švedske izjednačio rezultat. Andrija Živković se iskupio za promašaj sjanim centaršutem, a Mitrović je u stilu rasnog strelca nadvisio rivala i glavom poslao loptu u suprotan golmanov ugao.

16. minut - GOL! Švedska vodi

Neverovatno, Šveđani su bukvalno odmah kaznili promašaj Srbije. Sevnula je kontra, Kuluševski je pronašao usamljenog Viktora Klesona, kome nije bilo teško da matira Vanju Milinkovića Savića.

15. minut - Promašaj Živkovića!

Sjajna akcija Srbije, Tadić je centrirao sa leve strane, Andrija Živković naleteo na loptu, usamljen na desnoj strani, ali je prebacio prečku!

8. minut - Prvi žuti karton na meču

Grub start Isaka Hiena na Dušanu Vlahoviću u situaciji kada je Srbija krenula u kontru. Sasvim zasluženo bugarski arbitar je pokazao karton defanzivcu Švedske u boji njegovog dresa.

5. minut - Prva velika prilika za Srbiju

Srbija je napala po levoj strani, lopta je posle centaršuta Kostića stigla do Mitrovića, ali napadač Srbije nije uspeo lepo da je zahvati.

20.45 - Počeo je meč na stadionu Rajko Mitić

Selektor Srbije Dragan Stojković opredelio se za ultra ofanzivan tim sa Aleksandrom Mitrovićem i Dušanom Vlahovićem u napadu, iza kojih je Dušan Tadić. Po krilima su Andrija Živković i Filip Kostić.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Mašović, S. Mitrović, Babić - S. Milinković-Savić, Lukić, Živković, Kostić - Tadić - Mitrović, Vlahović. Selektor: Dragan Stojković.

ŠVEDSKA: R. Olsen - Sundgren, Hien, Lindelof, Augustinson - Forsberg, Kajuste, Svanberg, Klasen - Kuluševski, Kuaison. Selektor: Jan Anderson

Zbog kazne UEFA na tribinama stadiona „Rajko Mitić“ biće samo deca, a očekuje se da bude preko 10.000 mališana uzrasta do 14 godina.