Fudbaleri Srbije poraženi su od Austrije u 3. kolu grupe B Evropskog prvenstva u Slovačkoj do 19 godina rezultatom 2:3.

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

- U drugoj utakmici Engleska je savldala Izrael sa 1:0. Obe ekipe prošle su u polufinale. Engleska sa maksimalnih 9, a Izrael sa 4 boda.

Austrija je treća u grupi sa 3 boda i protiv domaćina Slovačke igraće baraž za odlazak na Svetsko prvenstvo.

Srbija je poslednja u grupi sa svega 1 bodom i nažalost završila je takmičenje

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

88. minut - GOOL, 2:3, Ratkov je strelac nakon odbitka. Ima nade Srbiji je i bod dovoljan za baraž.

86. minut - Pokušavaju Orlići da unesu u neizvesnost, ali jalova inicijativa.

82. minut- Ratkov je bio u izglednoj šansi, ali brani Šerf

80. minut - Austrija propušta veliku šansu da reši sve dileme oko pobednika. Valner promašuje zicer

77. minut - Vreme prolazi sve manje nade za Orliće, Srbiji su potrebna dva pogotka!

73. minut - Dobar centaršut Stankovića, ali se Lazetić nije snašao.

70. minut - Pokušava Srbija, napada, ali greške u odbrani skupo su koštale Orliće.

66. minut - GOL 1:3, Neverovatno opet je Srbija primila gol posle kornera, ovaj put strelac Valner

62. minut - Prilika za Srbiju, Ajdar je pokušao, izblokiran u poslednji čas, i od svega samo korner

57. minut - GOL 1:2, Opet je korner bio fatalan po Orliće i opet visoki Krefeld posle gužve i odbitka postiže gol.

49. minut - Inicijativa Srbije od starta drugog poluvremena

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme:

45. minut - Kakva šansa za Srbiju, Ajdar je spoljnim felšom sa penaltika šutirao pored gola. Ostaje nerešeno na poluvremenu

44. minut - GOOL , 1:1, Lazetić je strelac! Sjajno je prošao Knežević centrirao šutirao Ajdar, lopta došla do Lazetića koji je sa dva metra ubacio loptu u mrežu!

38. minut - Napadaju Orlići, ali Austrija se organizovano brani i vreba iz kontre. Pokušao je Ajdar, Šerf brani.

31. minut - Dobar prodor Motike,izborio je korner.

29. minut - Napada Srbija posle primljenog gola, Orlići više nemaju šta da čekaju

25. minut - GOL, 0:1 Nakon kornera i loš reakcije odbrane Srbije Kferveld je neometan glavoom zatresao mrežu

24. minut - Dobar pokušaj Austrijanaca, istakao se Lukić nakon šuta Demira.

17. minut - Sjajni potezi Stankovića, izbacio je Ajdara koji iz dobre situacije šutira preko gola.

12. minut - Srbija ima inicijativu, ali bez prave prilike.

6. minut - Englezi poveli protiv Izraela, dobre vesti za Srbiju!

6. minut- Prva šansa na utakmici. Motika je izgubio loptu, brza kontra Austrije, šutirao je Knolmiler srećom pored gola.

5. minut- Miran početak utakmice, bez pravih šansi

1. minut - Utakmica je počela

Startne postave:

Srbija: Lukić, Lazić, Ilić, Leković, Miletić, Stanković, Petković, Knežević, Motika, Ajdar, Lazetić.

Austrija: Šerf, Ivkić, Kverfeld, Valner, Omoredži, Omić, Kanurić, Demmir, Jašić, Veraršing, Knolmiler.

Nakon prva dva kola Orlići imaju svega 1 bod.

U prvom kolu Srbija je odigrala nerešeno sa Izraelom 2:2, dok je u drugom ubedljivo poražena od Engleske 4:0

Nakon dva odigrana kola Engleska je prva sa 6 bodova, Izrael ima 4, Srbija 1, a Austrija je bez bodova.

Orlići i dalje imaju šansu za polufinale ali uz što ubedljiviju pobedu protiv Austrije potreban je isti takav poraz Izraela.

Srbija trenutno ima gol razliku 2:6, a Izrael 6:4

Ipak jako je važno i treće mesto u grupi koje donosi baraž za Svetsko prvenstvo.

Za to je Orlićima dovoljno da ne izgube od Austrije.

U baraž se već plasirala domaćin Slovačka, trećeplasirana iz grupe A.

U polufinale iz te grupe otišli su Francuska i Italija dok je Rumunija završila takmičenje.