Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 2:2 protiv Slovenije u Ljubljani u 4. kolu grupe 4, B divizije Lige nacija.

SLOVENIJA - SRBIJA 2:2

KRAJ MEČA:

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena za 6. minuta.

88. minuta - Pokušava Srbija do gola koji bi značio i pobedu, Slovenci zadovoljni bodom, zadržavaju loptu koliklo mogu

85. minut - U igri je Račić, umesto Maksimovića.

83. minut - Sjajan centaršut Sergeja, Jović je skočio, ali loše zahvatio loptu glavom i propala je velika šansa.

- Utakmici prisustvuju slovenački košarkaši Luka Dončić, Goran Dragić i Radoslav Nestorović.

77. minut - Velika šansa za Srbiju, pokušali su i Tadić i Mitrović i Jović, ali lopta neće u gol

72. minut - Srbija želi treći gol, Orlovi ponovo dominiraju terenom, Slovenci vrebaju iz kontre.

68. minut - Velika inicijativa Orlova u ovim momentima

60. minut - Igra se obostrano otvoreno, šanse na obe strane. Pokušali Šeško i Kostić iz daljine golmani sigurni

57. minut - Stojković reaguje dvostrukom izmenom. Teren su napustili Mladenović i Lukić, u igri su Jović i Kostić

54. minut - GOL, 2:2 , potpuni šok u Ljubljani, Slovenija je izjednačila za samo 5. minuta, Šeško je strelac.

49. minut - GOL, 1:2, Šporar je prošao Milenkovića na levoj strani, vratio loptu Čerinu koji je precidnim udarcem savladao Vanju Milinkovića Savića.

Prvo poluvreme:

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

44. minut - Potpuna kontrola igre reprezentacije Srbije

39. minut- Sjajno igra Srbija, Tadić je nezaustavljiv. Uz malo više koncentracije pred golom domaćina, mreža Slovenaca već bi bila puna

35.minut - GOOL, 0:2, Mitrović. Sjajno prošao i centrirao Tadić, a Mitrović glavom savladao Oblaka

30. minut - Slovenci konkretniji u ovom momentu, pokušavaju da pritisnu Srbiju

25. minut -Drugi gol Srbije visi u vazduhu. Živković je nezaustavljiv po desnoj strani, kreirao je par opasnih situacija pred golom Slovenije. U šansi je bio i Mitrović, međutim slabo je šutirao.

22. minut - Pokušao je Kurtić iz slobodnog udarca, ali je Grujić sjajno skočio i blokirao šut.

18. minut - Slovenci su malo uspostavili ravnotežu na terenu.

14. minut - Orlovi domniniraju u Ljublajni nižu se opasnwe situacije pred golom Slovenije

9. minut . GOOL 0:1, Mladenović je centrirao sa leve strane, a Živković posalo loptu u mrežu.

6. minut - Prva šansa za Srbiju, centrirao Tadić nakon prekida, Mitrović pokušao glavom, ali pravo u Oblaka

4. minut - Miran početak utakmice, Srbija ima više loptu u posedu.

1. minut - Utakmica je počela

- Norveška je u prvoj utakmici dana savladala Švedsku

SASTAVI:

SLOVENIJA (3-4-1-2): Oblak - Brekalo, Bijol, Mevlja - Karničnik, Gnezda-Čerin, Kurtic, Sikošek - Zajc - Šeško, Celar.

Klupa: Belec, Vekič, Balkovec, Stanković, Milec, Lovrić, Šporar, Črnigoj, Elšnik, Kramer, Zahović, Verbić.

SRBIJA (3-4-2-1): Vanja Milinković- Savić Milenković, Veljković, Pavlović - Andrija Živković,Grujić, Maksimović, Mladenović - Lukić, Tadić - Mitrović. Selektor: Dragan Stojković

Klupa: M. Ilić, Rajković, Eraković, Radonjić, I. Ilić, Jović, S. Mitrović, Kostić, Račić, Ristić, S. Milinković-Savić, Đuričić

Nakon tri odigrana kola Srbija je na drugom mestu sa 6 bodova.

Orlovi su najpre poraženi od Norveške 0:1, a potom savladali upravo Sloveniju 4:1 i Švedsku na gostovanju 1:0.

Norveška je trenutno prva u grupi sa 7 bodova, Švedska je treća sa 3, a poslednja Slovenija osvojila je samo bod.

Prvoplasirani iz grupe u sledećem izdanju Lige nacija igraće u elitnoj A diviziji

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je u najavi meča da je optimista i da veruje u pobedu na gostovanju Sloveniji u meču Lige nacija.

"Optimisti smo, verujemo da u nedelju možemo do pobede. Slovenija igra kod kuće i biće maksimalno motivisana. Ali, mi gledamo sebe i forsiramo svoj stil igre", izjavio je Stojković na konferenciji za novinare, a preneo Fudbalski savez Srbije (FSS).

Srbija će se sutra u Ljubljani sastati sa Slovenijom, od 20.45, u meču četvrtog kola Grupe 4 Divizije B Lige nacija.

"Agresivnost mora da postoji, ne sme da se šeta po terenu. Raspoloženje je od prvog dana na visokom nivou, i nema razloga da se menja posle susreta sa Slovenijom", dodao je on.

Stojković je rekao i Nastasić i Mašović "nisu u kombinaciji za tim", a da su "svi drugi na raspolaganju".

"Umor je najveći problem. Činim sve da igrače rasteretim i odmorim. Od njihovog fizičkog stanja zavisiće i startna postava za duel sa Slovenijom", izjavio je Stojković.