Samo šest dana nakon što je izašao iz bolnice, Siniša Mihajlović je vodio Bolonju na utakmici Serije A.

Mihajlović je drugi put napustio bolnicu u dobrom stanju nakon ciklusa hemoterapija, a ove nedelje je sedeo na klupi svoje ekipe na utakmici protiv Venecije u 36. kolu Serije A.

Bolonja je na gostovanju izgubila rezultatom 4:3, iako je delovalo da će velikim preokretom stići do tri boda.

Venecija je stigla do prednosti u četvrtom minutu preko Henrija, a Kijin je u 19 povisio na 2:0. Do kraja poluvremena je Orsolini smanjio na 2:1, a već u 10. minutu nastavka na semaforu je pisalo "2:2" nakon pogotka Arnautovića.

Džerdi Šouten je kompletirao preokret pošto je bio strelac u 68. minutu, ali Venecija je u poslednjih 15 minuta napravila preokret.

Aramu je bio strelac u 78, a Jonsen je u poslednjem minutu nadoknade vremena doneo pobedu domaćinu..

Pre početka utakmice nastale su fotografije nasmejanog Mihajlovića sa kapom, a tokom utakmice navijači Venecije su mu uputili skandiranje, na šta je odgovorio mahanjem ka tribinama.

Srpski stručnjak je i iz bolnice uticao na igru i taktiku Bolonje, a fudbaleri i članovi stručnog štaba pojavili su se ispred bolnice i sobe u kojoj je boravio kako bi proslavili pobedu protiv Intera u prošlom kolu.

Na dva kola do kraja prvenstva, Bolonja zauzima 13. mesto.