Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su u 167. večitom derbiju, a konačan duel tog prvenstvenog duela koji je najavljivan kao "onaj koji rešava šampionsku titulu"

Crvena zvezda i Partizan odigrali su 0:0 u 167. međusobnom okršaju i meču prvog kola plej-ofa.

90+3 minut - U igri su Milovanović i Živković, umesto Gomeša i Miljković

90+2 - minut - Umesto Srnića i Kataija u igri su Krstičić i Pankov.

90. minut - Meč je produžen četiri minuta

89. minut - Gajić zapažen po desnoj strani, Zvezda opasnija u finišu.

87. minut - Umesto Meniga u igri je Natho

84. minut - Dobar pokušaj Pavkova, šutirao je silovito, ali preko gola.

81. minut - Ben je izveo prekid, centrirao, ali Stevanović siguran.

80. minut - Mladi Terzić je zbog starta nad Kangom dobio žuti karton

79. minut- Mnogo nervoze na terenu, velika borba

77. minut - Dobar pokušaj Vujačića, Borjan brani.

75. minut- Povredio se Miletić nakon duela sa Kangom

73. minut - Umesto Jojića u igri Lazar Marković

70. minut- Umesto Ivanića u igri je Ben.

69. minut - Odličan šut Meniga nakon dodavanja Terzića. Borjan sjajno brani, paradom.

65. minuta - Povredio se Dragović nakon duela sa Rikardom, ukazuje se mu pomoć. Ipak nastaviće meč. sa flasterom iznad oka.

62. minut -Inicijativa Partizana u ovim momentima, mnogo prekida, rastrzana igra.

55. minut - Ništa specijalno se ne dešava ni u nastavku, sem što Zvezda deluje malo konkretnije.

51. minut - Zvezda krenula angažovanije u drugom poluvremenu.

48. minut - Delije napravile bakljadu, igra se u magli trenutno.

45. minut - Završeno je prvo poluvreme.

42. minut - Kanga pokušava iz daljine, Stevanović siguran.

39. minut - Nakon prekida za Partizana, VAR konsultovan zbog povlačenja igrača crno- belih u šesnaestercu, ali spornoj situaciji je prethodio ofsajd.

37. minut - Igra se malo brže, i jedni i drugi su krenuli hrabrije. Mnogo duela i prekida na terenu.

32. minut - I trener Crvene zvezde Dejan Stanković, dobio je žuti karton zbog prigovora.

30. minut - Rodić dobija žuti karton zbog starta nad Zdjelarom.

29. minut - Tenzija raste na terenu. Trener Partizana Aleksandar Stanojević dobio je žuti karton zbog protesta. Smatra da je Terzić bio fauliran.

26. minut - Kakva šansa za Partizan, Menig je prošao po desnoj strani, zavrnuo za Terzića, koji sa pet metara očajno šutira preko gola.

24. minut - Zvezda je izvela dva uzastopna kornera, ali bez prave prilike

23. minut - Dobra lopta Ivanića za Kataija, ali Vujačić interveniše u poslednji čas.

20. minut - Dobra prilika za Partizan, Urošević je centrirao a Borjan paradom otklonio opasnost.

17. minut - Partizan je mnogo bolje ušao u utakmicu, nego u prošlom derbiju, crno- beli deluju konkretnije za sada.

14. minut - Centrirao je Srnić sa desne strane, Stevanović siguran u skoku.

12. minut - Opasan kontranapad Partizana, Rikardo zaustavljen u poslednji čas.

8. minut - Pokušao je Urošević iz daljine, pored gola.

7. minut - Oštar duel Kataija i Zdjelara na sredini terena

4. minut - Miran početak utakmice

1. minut - Počeo je 167. večiti derbi

17.20 - Danas će se treći put u srpskom večitom derbiju koristiti VAR tehnologija. Za nju, odnosno eventualne korekcije odluka glavnog arbitra, biće zaduženi Momčilo Marković i njegov pomoćnik Bojan Banović.

17.15 - Ovako trenutno izgleda pogled sa severne tribine Marakane ka zapadnoj:

17.06 - Još je oko sat vremena do početka utakmice, ka stadionu ide ogroman broj ljudi, stvaraju se gužve na kapijama Marakane, a tribine se polako (baš polako) i popunjavaju...

17.01 - Sastav crveno-belih je isti na prošlom derbiju, koji su izabranici Dejana Stankovića rešili u svoju korist sa 2:0, ali je zato Aleksandar Stanojević rešio da ovoga puta ekipi s Marakane suprotstavi ekipu u kojoj su četiri izmene u odnosu na februarski duel. Naime, ovoga puta umesto Popovića na golu je Stevanović, Miljković igra umesto Saničanina, Jevtović umesto povređenog Natha, dok je Terzić u startnoj postavi umesto suspendovanog Jovića, koji ne može da igra zbog žutih kartona.

17.00 - Evo i sastava:

Crvena zvezda: Borjan - Pićini, Eraković, Dragović, Rodić - Srnić, Sanogo - Katai, Kanga, Ivanić - Ohi

Partizan: Stevanović - Miljković, Miletić, Vujačić, Urošević - Zdjelar, Jevtović - Terzić, Jojić, Menig - Rikardo

16.57 - Uoči utakmice za TV Arena sport je trener Crvene zvezde upravo ovo izjavio o derbiju koji sledi, podsetivši najpre na prethodni:

- Ta utakmica, prethodna... Kada igraš derbi uz "minus pet", kod kuće... onda znaš da ako izgubiš, imaćeš ogroman, nenadoknadiv zaostatak. Ali, kao i tada, i umeđuvremenu smo radili mnogo, borili se i izborili da imamo prednost na tabeli, da igramo kod kuće ovaj derbi. Kod nas se nije promenilo ništa. Idemo na pobedu. Ovo je velika šansa za ovu generaciju da tešku i lepu sezonu završi tako da obraduje navijače. A kakvu Zvezdu možete da očekujete... Skoncentrisanu, spremnu na svaki duel. Dosta smo radili na sitnicama, prekidima. Derbi kao derbi, ništa ne možeš da znaš šta da očekuješ. Ali moraš da budeš spreman na ogromnu žrtvu, rekao je Stanojević.

16.45 - Veliko policijsko obezbeđenje prisutno je i u neposrednoj blizini stadiona "Rajko Mitić", ali i na glavnim prilazima Marakani:

16.40 - Sada već "reke ljudi" idu sa svih strana ka našem najvećem stadionu. Najviše njih iz pravca Slavije, pokraj Hrama svetog Save, ka Autokomandi i dalje ka mestu odigravanja derbija.

16.21 - Meteorolozi predviđaju moguć kratkotrajni pljusak u Beogradu baš kada utakmica treba da počne.

16.04 - Na stadionu Crvene zvezde, dva sata pred početak utakmice, nekoliko stotina gledalaca je na tribinama, a nekoliko stotina navijača Partizana upravo prilazi "Marakani", i to pored parkinga crveno-belih i upravne zgrade Sportskog društva Crvena zvezda.

Uoči meča

Najvećom utakmicom našeg fudbala danas se nastavlja peto izdanje superligaškog plej-ofa, a kao i u prethodna četiri, derbi se igra na stadionu "Rajko Mitić". Crveno-beli su pobedili 2018. i 2019, jedini remi u plej-of sudaru večitih viđen je 2016, dok je 2017. Partizan pobedio sa 1:3 i te godine je klub iz Humske postao šampion. I to posle jedinog plej-of preokreta, jer su crno-beli u njega ušli sa šest bodova zaostatka za večitim rivalom, a prvenstvo okončali sa tri više od Zvezde.

U ovaj derbi, Crvena zvezda ulazi sa dva boda prednosti u odnosu na Partizan, a posle megdana na Marakani i jedan i drugi takmac odigraće po šest preostalih superligaških utakmica.