Fudbaleri Partizana remizirali su sa Anortozisom u Beogradu 1:1 (1:1) u utakmici šestog kola grupe B Lige konferencija.

Crno-beli su remijem obezbedili drugo mesto u grupi i samim tim proleće u Evropi.

Partizan je očajno odigrao, ali izborio pozitivan rezultat. Crno-beli su poveli golom Milovanovića u 20. minutu. Mladom napadaču Partizana je ovo debitantski gol u Evropi.

Anortozis je izjednačio iz penala u 33. minutu. Veliki kiks je napravio golman Popović, koji je promašio loptu i faulirao Deletića.

Partizan će 13. decembra saznati rivala u plej-of fazi koja se igra u februaru.

Ovaj meč je najvažniji za nas u dosadašnjem delu sezone, jer direktno odlučuje o plasmanu. Anortozis igra promenljivo, nepredvidiva su ekipa i mogu da iznenade. O tome da nam je bod dovoljan mogu da razmišljam tek u 85. minutu, ako ne bude išlo kako treba. Do tada, sigurno ćemo ići na pobedu. Moraćemo da rizikujemo, a imam spreman i plan B ukoliko budemo morali da jurimo rezultat - rekao je Stanojević uoči meča.

Drugo poluvereme:

90. minut - Smrzla su se srca navijačima Partizana. Anortozis je bio u ozbiljnom naletu, Hristof je šutirao sa oko 15 metara, lopta je pogodila Vardu i odbila se pored stative u gol autu

89. minut - Izmena u Partizanu, ponovo dvostruka, Miletić i Živković menjaju Uroševića i Jojića. Totalna defanziva Partizana.

88. minut - Lutovac šutira sa 20-tak metara iskosa sa desne strane, lopta odlazi pored gola.

87. minut - Korner za Partizan, ali ništa od šanse za gol.

86. minut - Šansa za Anortozis, Hušbauer je ušao u šesnaesterac ali je slabo šutirao.

81. minut - Korner za Partizan, ali faul u napadu posle ubačaja.

76. minut - Novi prodor crno-belih po desnoj strani i ponovo loš centaršut u ključnom trenutku.

Utakmica je na kratko prekinuta zbog povrede dvojice fudbalera, po jednog na obe strane. Milovanović i Antonijadis su se sudarili, a deblji kraj je izvukao gostujući fudbaler.

73. minut - Kontra Partizana po desnoj strani, Lutovac je pokušao da centrira ka Milovanoviću, ali je blokiran.

70. minut - Nova izmena u Anortozisu, ušao je Hristofi, a izašao Deletić.

69. minut - Izmena u Anortozisu, Kačarava ulazi u igru, izašao je Hristodolopulos. Kačarava je klasičan napadač, pa je jasna namera gostujuće ekipe.

68. minut - Šalje loptu nebu pod oblake Šćekić.

65. minut: Šćekić je dobio žuti karton.

62. minut: Lutovac i Holender su u igri umesto Meniga i Jovića

61. minut - Dobra kontra fudbalera Partiana, povukao je Jović, lepo uposlio Jojića, ali je odbrana Anortozisa sjajano reagovala!

56. minut - Bolji su gosti u nastavku utakmice. Pokušali su posle kornera da drugi put matiraju popovića, ali nije im to pošlo za nogom...

49. minut - Sjajno je prošao raspoloženi Deletić, uposlio Popovića, ali je rezervista gostiju bilo neprecizan! Dobra pansa za kiparski tim!

46. minut - Nastavio se  meč u Humskoj. Umesto Pavlovića u igri je Šćekić, dok je kod gostiju Popović zamenio Joanua.

Prvo poluvreme:

45+1 - Sjajna šansa za Partizan! Nije uspeo Slobodan Urošević!  Golman Anortozisa zaustavio loptu već viđenu u mreži.

43 minut - Mogao je Anortozis i do preokreta, ali je u poslednjem momentu je Saničanin sjajno reagovao i izblokirao taj udarac

38. minut - Pokušava Partizan da vrati vođstvo, ali ne daju se Kiprani...

33. minut - GOL! Utihnuli su navijači Partizana! Precizan sa bele tačke bio je Hristodulopulos i doneo izjednačenje!

32. minut -  Velika greška Popovića i prekršaj nad Deletićem! Penal za goste!

24. minut - Lazar Pavlović je posle prodora uputio šut, ali je to bio lak posao za Cura.

20. minut - GOOOL! Vodi Partizan golom Marka Milovanovića!

15. minut - Najbolja prilika na meču! Deletić je imao odličnu šansu, gađao je dalji ugao, ali je Popović odličnom  intervencijom loptu prosledio u korner.

12. minut - Trajao je desetak sekundi prekid jer je na teren je ušao pas koji je brzo sklonjen...

9. minut - Jović je centrirao, a Milovanović glavom pokušao... Nije bio precizan.

5. minut - Domaćin je krenuo ofanzivno, ali i dalje je mirno na terenu! Nadglasali su u jednom momentu gostujući navijači domaće!

1. minut - Počeo je meč! Na stadionu je oko 2.000 gledalaca, od kojih je oko 400 gostujućih navijača.17:17 -  Marko Milovanović počinje meč u špicu umesto Rikarda Gomeša! Nema sjajnog napadača ni na klupi! Rikardo je osetio malaksalost, slabost i vrtoglavicu tokom treninga. U narednim danima biće podvrgnut dodatnim pregledima i zato nije u protokolu -poručili su iz kluba!