Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su na svom terenu od Mitjilenda 1:0 (0:0), u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope.

Sada se ozbiljno zakuvalo u grupi F – Braga ima 9, Crvena zvezda 7, Mitjilend 5 bodova, a Ludogorec samo 1, na dva kola do kraja. Crveno-beli će do kraja igrati protiv Ludogoreca kod kuće i u poslednjem kolu protiv Brage u gostima.

Mitjilend do kraja ima Bragu u gostima i Ludogorec kod kuće. Biće velika borba za prolaz u grupi F.

Padala je jaka kiša tokom čitavog popodneva u Beogradu i nije prestajala, pa je teren na stadionu Rajko Mitić bio natopljen i uslovi su bili veoma loši za igru, što se videlo od samog starta.

Fudbaleri su pokušali da sa po nekoliko udaraca sa daljine iznenade golmane, ali su Isaksen i Kanga bili veoma neprecizni.

Presudni trenutak na utakmici desio se u 12. minutu.

Duga lopta iz zadnje linije Mitjilenda uhvatila je na spavanju Miloša Degeneka i Aleksandra Dragovića. Pobegao im je Isaksen, Degenek je uspeo da ga stigne, ali ga je sa obe ruke srušio sa leđa na 18 metara od gola i zaradio direktan crveni karton.

Bio je poslednji igrač odbrane i mađarski sudija ga je isključio. Zvezda je posle slobodnog udarca i dva pokušaja nakon njega odbila napade Mitjilenda u narednih pet minuta, a na mesto štopera spustio se iz veznog reda Seku Sanogo.

Isaksen je u 20. minutu imao sjajnu šansu. Indisponirani Kanga gubi loptu na sredini terena, Evander sjajno gura loptu u prostor između dvojice i pronalazi Isaksena, a napadač šutira pored gola sa 17 metara, iskosa sa leve strane.

Nije srpski tim imao nikakve šanse sa igračem manje – nije bilo kreacije od Ivanića i Kataija, Pavkov je bio odsečen, a Kanga je previše grešio u dodavanjima i predugo držao loptu u svojim nogama. U 40. minutu je Zvezdu spasao Milan Borjan. Sisto je posle dva driblinga izbacio svoje čuvare, ostao usamljen i jako po sredini gola gađao sa 15 metara, a kapiten Zvezde je to odbranio. Imala je Zvezda dva vezana kornera u poslednjem minutu prvog poluvremena, ali nisu ništa uspeli da urade iz prekida, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Mitjilend je krenuo agresivno u drugom poluvremenu i odmah je imao dve dobre šanse i dva dobra šuta iz kaznenog prostora, ali je oba izblokirao sjajni Dragović. Usledila su dva udarca gostujuće ekipe preko gola i jedan udarac Kange iz daljine pored gola. U 55. minutu, Rodić na 35 metara od svog gola na levoj strani gubi loptu, tačnije greši u dodavanju i oduzima mu loptu Isaksen.

Dodao je do Evandera, koji je zalomio i krenuo u slalom, ali ga Gobeljić ruši tačno na ivici kaznenog prostora i dobija žuti karton. Upravo je Evander izveo taj slobodan udarac. Pogodio je Gelora Kangu koji je bio na osam metara od gola, a Zvezdin vezista je u želji da izbije loptu, glavom smestio loptu u donji levi ugao i u 56. minutu doneo prednost gostima. Stanković je izveo Kataija i uveo Pankova u 63. minutu, a Zvezda je čekala svoju šansu da ugrozi gol Mitjilenda.

Na nesreću šampiona Srbije, ta prava šansa nije došla – nije mogla Zvezda sa igračem manje protiv Mitjilenda, koji je u završnici odbranio sve pokušaje domaće ekipe.

Pokušao je Stanković i sa Rišairom Živkovićem i Dionijem, ali ni to nije donelo rezultat. Pankov je u 77. minutu gađao posle kornera sa peterca, ali je veoma loše zahvatio loptu iz izgledne situacije. Zbog prigovora, Gobeljić dobija drugi žuti karton u 94. minutu i crveni, pa je Zvezda meč završila sa dva igrača manje.

22:55 - 90+6' Dragović pored gola! Sa pet metara glavom pored gola!

22:54 - 90+5' Imaće Zvezda šansu! Slobodan udarac sa 30 metara. Svi su otišli u kazneni.

22:53 - 90+4' Crveni za Gobeljića! Zvezda završava meč sa dva igrača manje.

22:52 - 90+3' Mitjilend mogao da reši meč! Hansen sa pet metara gađao, lako je odbranio Borjan.

22:49 - Nadoknada! Igraće se još pet minuta.

22:48 - 89' Još malo do kraja! Zvezda će imati još jednu priliku da pokuša da napravi nešto.

22:41 - 83' Eraković i Dioni u igri! Umesto Rodića i Bena.

22:40 - 82' Zvezda daleko od prave šanse! Nepovezanost u igri i nikava prava akcija.

22:38 - 77' Pankov propustio veliku šansu! Ostao je usamljen na pet metara posle centaršuta Bena iz kornera, ali je veoma loše zahvatio loptu i gađao preko gola.

22:33 - 74' Izlazi Kanga! Rišairo Živković na terenu.

22:30 - Braga overava pobedu! Dolaze do 4:1 u 74. minutu.

22:28 - 70' Kanga malo preko gola! Još jedan šut sa preko 25 metara. Ovaj je bio bliže nego inače. Odlazi malo iznad prečke.

22:24 - 65' Žuti za Čarlsa! Ruši Kangu na sredini terena i seče kontru.

22:23 - Autogol Kange

22:22 - 63' Izlazi Katai! Ulazi Radovan Pankov.

22:17 - Gol pripisan Kangi! Autogol ipak Gelora Kange.

22:15 - 56' GOL! Evander pogađa iz slobodnog udarca. Tačnije, na sedam metara od gola pogađa Kangu, koji skreće loptu u gol.Zvezda gubi.

22:14 - 55' Katastrofalna greška Rodića! Dao je loptu u noge Isaksenu na 35 metara.Pukla je kontra, kombinovali su Isaksen i Evander i Gobeljić je srušio sa leđa Evandera na 16 metara od gola.

22:11 - 52' Evander preko gola! Daleko preko gola, još jedan šut iz daljine.

22:10 - 51' Kanga opet iz daljine! Opet sa preko 25 metara i opet daleko pored gola.

22:09 - 50' Paulinjo preko gola! Uzeo je loptu kod svog šesnaesterca, pretrčao gotovo čitav teren i sa 20 metara gađao daleko preko gola.

22:07 - 48' Neverovatni Dragović! Svaku utakmicu pokazuje klasu. Sada dva bloka, sprečava udarce sa deset metara da stignu do Borjana.

22:04 - 46' Počelo je drugo poluvreme

21:47 - Poluvreme! Posle prvih 45 minuta je 0:0.

21:46 - Nadoknada! Još jedan minut.

21:46 - 45' Žuti za Bena! Seče kontru Ben. Ruši sa leđa Isaksena.

21:41 - 40' Borjan spasao Zvezdu! Sisto je ostao usamljen, gađao jako sa ivice kaznenog i to je fantastično odbranio kapiten Zvezde.

21:40 - Braga vodi 3:1! Za 3:1 pogađa u 40. minutu Galeno.

21:39 - 38' Žuti za Pavkova! Laktom u glavu u skoku udara defanzivca gostujuće ekipe.Svaki udarac laktom je žuti karton po pravilima UEFA.

21:37 - Braga ponovo vodi! Braga vodi protiv Ludogoreca 2:1.Strelac za 2:1 je Medeiroš u 37. minutu.

21:36 - 35' Kanga katastrofalan! Nije iskoristio priliku da pusti pas u prazno Benu, pa je onda na sredini terena dodao Sistu loptu u noge.

21:33 - Ludogorec izjednačio! Ludogorec dolazi do izjednačenja protiv Brage. Gol za 1:1 u 33. minutu postigao je Sotiriu.

21:30 - 29' Zvezda bez ikakve ideje! Sa igračem manje im ne ide. Rodić je šutnuo bez ikakve potrebe sa 40 metara. Poslao je loptu na tribine.

21:28 - 27' Kanga bespotrebno komplikuje! Držao je loptu ispred svog šesnaesterca previše. Na kraju je nekako iznudio faul.

21:26 - Braga vodi protiv Ludogoreca! Portugalski tim vodi 1:0 protiv Ludogoreca od 25. minuta golom Mustratija. Prestigli su Zvezdu na tabeli i imaju bod više.

21:25 - Crveni karton Degeneka

21:24 - 24' I dalje pada jaka kiša! Uslovi za igru su i dalje veoma loši. Potop u Beogradu.

21:21 - 20' Sreća za Zvezdu! Kanga gubi loptu na sredini, Isaksen dobija od Evandera perfektnu loptu u prostor između dva igrača, a Isaksen sa ivice kaznenog gađa pored gola.

21:16 - 15' Šut preko gola! Isaksen sa ivice kaznenog gađa preko prečke. Preživela je Zvezda ovih nekoliko minuta.

21:15 - 14' Samo živi zid! Slobodnjak sa 18 metara – Dragović izblokirao opasan udarac Isaksena.

21:13 - 12' Crveni za Degeneka! Degenek dobija crveni karton jer je na 18 metara od gola sruši sa leđa napadača Mitjilenda.Preskočila ga je lopta, pobegao mu je igrač, srušio ga je sa leđa kao poslednji igrač odbrane i isključen je.

21:10 - Šansa Ivanića, gde je na kraju sviran ofsajd

21:09 - 8' Kanga u svom stilu! Bez ikakve potrebe gađa sa preko 30 metara iz trka. Lopta ide daleko pored gola.

21:07 - 6' Žuti za Kataija! Oštar start na sredini terena i dobija žuti karton. Nagazio je Nigerijca Onjediku i zasluženo je javno opomenut. Otvorenim đonom se ne sme ići. Prerano dobijen žuti karton.

21:06 - 5' Prvi šut! Andersen iskosa sa leve strane sa preko 20 metara gađa punom, ali lopta odlazi metar i po pored leve stative gola Milana Borjana.

21:04 - 4' Veoma loši uslovi za igruTeren je natopljen. Igrači se klizaju, lopta se zaustavlja...

21:01 - 1' Počela je utakmica