Fudbaleri Liverpula savladali su Mančester junajted sa neverovatnih 5:0 u okviru devetog kola Premijer lige.

"Redsi" su na "Old Traford" došli kao blagi favoriti zbog forme u kojoj se nalaze, ali su sa njega otišli kao apsolutni pobednici.

U kom smeru će ići utakmica postalo je jasno na samom početku, pošto je Nabi Keita već u petom minutu načeo mrežu Davida De Hee, posle asistencije Mohameda Salaha.

Već u 13. minutu je bilo 2:0, pošto je Diogo Žota duplirao prednost gostiju.

Šou Moa Salaha je krenuo u završnici prvog poluvremena, tačnije u 38. minutu kada je povisio na 3:0, a u nadoknadi vremena je naterao De Heu da četvrti put za poluvreme vadi loptu iz mreže.

Kako je završio prvi deo, Egipćanin je tako započeo drugi, pošto je u 50. minutu stigao do het-trika.

Činilo se da će Junajted bar malo ublažiti poraz, pošto je dva minuta kasnije gol dao Kristijano Ronaldo, ali je on poništen zbog ofsajda.

Na kraju, šlag na tortu bio je direktan crveni karton koji je dobio Pol Pogba na isteku jednog sata igre.

Inače, navijači Junajteda su na poluvremenu u velikom broju napustili stadion.