Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu ekipu Čelsija sa ubedljivih 7:0, u utakmici devetog kola Premijer lige.

Trostruki strelac za pobednički tim bio je Mejson Maunt, koji je mrežu Noriča pogadjao u osmom, 85. sa penala i u 91. minutu.

Strelci za Čelsi u prvom poluvremenu bili su i Kalum Hadson-Odoi u 18. i Ris Džejms u 42. minutu, dok je u nastavku Ben Čilvel zatresao mrežu gostujućeg tima u 57. minutu, pre nego što je Maksimilijan Džejms Arons postigao autogol u 62. minutu.

Posao Noriču bio je dodatno otežan od 65. minuta pošto je Benjamim Gibson zaradio drugi žuti karton.

Čelsi se posle sedme pobede u šampionatu učvrtstio na prvom mestu na tabeli sa 22 boda, dok je Norič poslednji sa samo dva osvojena boda.

U narednom kolu, Čelsi će gostovati Njukaslu, dok će Norič dočekati Lids.