Fudbaleri Crvene zvezde gostuju Mitjilandu u 3. kolu grupe F Lige Evrope.

Drugo poluvreme:

90 + 4 - Utakmica je završena

90 + 3. minut- Ivanić je pokušao sa ivice šesnaesterca, ali pravo u golmana Olafsona.

90. minut- Borjan ponovo čini čuda na golu, zaustavlja veliku priliku za domaćine.

86. minut - Dioni se spetljao nakon sjajne lopte Ivanića, propala je velika prilika za Zvezdu.

82. minut - Zvezda je nakon primljenog gola krenula ofanzivnije

78. minut - GOOL 1:1, Mitjiland je izjednačio, šutirao je Lind iz daljine lopta pogodila stativu, odbila se do Dira koji bez problema plasira u mrežu već palog Borjana.

77. minut - Opasnost nakon kornera, velika gužva u šesnaestercu Zvezde, Rodić otklanja opasnost

74. minut- Mitjiland pritiska, Danci više nemaju šta da čekaju

- Ori se pesma Zvezdinih navijača stadionom u Herningu

67. minut - Kanga pokušava iz daljine nakon prekida lopta se odbila do njega , ali bio je neprecizan.

62. minut - Danci nastavljaju sa napadima

58. minut - GOOL ,0:1, IVANIĆ! Kakva izmena Stankovića, Dioni je čim je ušao u igru uposlio Ivanića glavom, nakon centaršuta Degeneka koji rezantnim udarcem kroz noge Olafsona dovodi crveno- bele u vođstvo

50. minut - Danci nastavljaju da napadaju, Zvezda za sada odoleva.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Stanković je reagovaom izmenom umesto požutelog Srnića u igri je Krstičić

- Navijači Zvezde doneli su staru zastavu na utakmicu

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

43. minut - Dobar pokušaj Falka, ušao je u sredinu sa desne strane, šutirao, ali Olafson siguran.

42. minut - Pokušao je Sisto, Borjan na visini zadatka.

40. minut - Srnić dobija žuti karton nakon nepotrebnog starta sa leđa na sredini terena

38. minut - Zvezda pokušava da umiri ritam meča.

34. minut - Najbolja prilika na meču i velika sreća za Zvezdu. Dir se ubacio u napad, našao u kaznenom prostoru šutirao po zemlji, ali je već savladanom Borjanu pomogla stativa. Lopta se odbila u polje.

32. minut- Danci sve opasniji, ređaju se prilike pred golom Zvezde

30. minut - Velika greška Kange na sredini terena, Isaksen se munjevito uputio ka golu, jako šutirao, ali je Borjan fantastično odbranio.

27. minut - Ivanić se odlučio na šut iz povoljne pozicije, ali daleko preko gola

23. minut - Igra se obostrano otvoreno i jedni drugi žele do gola što pre.

18. minut - Opasan pokušaj Nvadikea glavom nakon kornera

15. minut- Obećavajuća akcija Zvezde po desnoj strani, Ben je centrirao,ali domaćini otklanjaju opasnost

10. minut- Opasan napad Danaca, centaršut u peterac, ali se Isaksen nije najbolje snašao.

8. minut - Nakon pokušaja Kange, pokušao je i Ben iz daljine, Olafson siguran

- Zvezda ima podršku u Danskoj

4. minut - Sjajan pokušaj Evandera iz daljine, srećom zamalo preko prečke

2. minut - Prva opasnost u kaznenom prostoru Danaca, Ben je prošao nekoliko igrača, ali izgubio ravnotežu i pao.

1. minut - Utakmica je počela

- Navijač Zvezde doživeo je neprijatno iznenađenje od danske policije

- Danski klub je svojim navijačima predstavio večerašnjeg rivala

SASTAVI:

CRVENA ZVEZDA: 4-2-3-1 Borjan - Gobeljić,Dragović, Degenek, Rodić- Sanogo, Srnić - Ivanić, Kanga, Falko- Ben

Stadion: Arena Herning (Herning)

Sudija: Roi Reinšrejber (Izrael)

Crveno - beli ponovo imaju problema sa povredama i koronom kao i uoči meča protiv Ludogoreca.

Na gostovanje danskom Mitjilandu Zvezda je otišla bez dvojice ključnih igrača iz startne postave - Milana Pavkova i Aleksandra Kataija, koji imaju koronu. U Dansku neće putovati ni Rišairo Živković i Veljko Nikolić.

Situacija je praktično ista kao i pred gostovanje Ludogorecu, kada su odsustvovali Dragović, Degenek, Borjan i Katai. Trener Dejan Stanković ne očajava, iako u napadu može da računa samo na Loija Dionija, koji je odradio jedan trening sa ekipom.

"Katai je imao koronu i potreban mu je oporavak. Pitanje je kad je igrač spreman i za koji fizički napor posle virusa. Bitno nam je zdravlje igrača i Sale u ovom trenutku ne može da odgovori stopostotno na zahteve. Imamo ozbiljne kadrovske probleme, ali nećemo se predavati", rekao je Stanković u najavi meča i naglasio:

"Činjenica da smo uspevali da ostvarimo uspehe uprkos svim dosadašnjim problemima, pohvala je momcima. Nije ista Zvezda, a pravimo rezultat. Zadovoljan sam jer je tako. Igrači na svoj način brane svoje boje. Ne znamo kako će proći utakmica, ali želimo da učestvujemo u svakoj, da se pitamo. Da kontrolišemo meč, da kad dođe do 50:50, prevagne na našu stranu."

Bez obzira na probleme, trener Stanković nada se najboljem:

"S obzirom na prosek godina, dosta smo iskusniji i stariji od Danaca. Naši igrači imaju iskustva u ovakvim duelima. Da će biti teško, biće. Nama je cilj da prezimimo u Evropi, zasad sve zavisi od nas. Ne zanimaju nas tuđi rezultati. Naš cilj je da se vratimo s pozitivnim rezultatom".

Navijači u Danskoj

Podrška Delija

Fudbaleri Crvene zvezde imaće podršku svojih navijača na utakmici protiv Mitjilanda iako je simpatizerima iz Srbije zabranjen dolazak zbog korone. Reč je o Delijama iz Danske i okolnih zemalja Skandinavije i Nemačke, koji su već kupili određeni kontingent karata.

Zvezda se odmah posle utakmice vraća za Srbiju.