Fudbalska reprezentacija Portugala pobedila je na svom terenu u Algarveu Luksemburg sa 5:0, u utakmici u Grupi A u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Portugal je poveo golovima Kristijana Ronalda iz jedanaesteraca, u osmom i 13. minutu. Ronaldo je tokom karijere postigao devet golova protiv selekcije Luksemburga.

Treći gol postigao je Bruno Fernandes u 17, a zatim je strelac bio Žuan Palinja u 69. minutu. Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 87. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Srbija je u Beogradu pobedila Azerbejdžan sa 3:1 i zadržala prvo mesto na tabeli.

Srbija ima 17 bodova, a Portugal bod manje, ali i utakmicu manje. U sledećem kolu Portugal će 11. novembra igrati protiv Irske, a Srbija prijateljsku utakmicu protiv Katara.

O direktnom plasmanu na Mundijal odlučiće derbi Portugala i Srbije u poslednjem kolu, 14. novembra u Lisabonu.

Kako stvari stoje Srbiji će u poslednjem kolu najverovatnije biti potrebna pobeda u Lisabonu sem ako Irska u Dablinu ner iznenadi i savlada favorizovani Portugal.

Evo i zašto.

Srbija je nakon 7 odigranih utakmica prva na tabeli sa 17 bodova.

Drugi je Portugal koji ima 16 bodova , ali i utakmicu manje.

Portugal je ubedljivom pobedom popravio gol razliku i biće im dovoljno da ne izgube u Dablinu i kući protiv Srbije za plasman na Mundijal.

Naime Portugalci imaju gol razliku plus 12 , a Srbija plus 8.

Ukoliko Portugal ne izgubi u Irskoj " Orlovima " u Lisabonu igra samo pobeda.