Favorizovani domaćini još jednom razočarali svoju publiku - 1:1.

Ni iz drugog pokušaja na domaćem terenu reprezentacija Španije nije uspela da dođe do premijerne pobede na Evropskom prvenstvu. Sve je imala ekipa Lusia Enrikea, i vođstvo koje je stekla na vreme u prvom poluvremenu, i prilike tokom cele utakmice, ali su borbeni Poljaci na krilima svog talismana Roberta Levandovskog ipak osvojili vredan bod u Sevilji - 1:1.

Bod za glavobolju Luisa Enrikea čiji tim u ove dve utakmice definitivno ne liči na ozbiljnog favorita sposobnog da se umeša u borbu za evropsku krunu pošto prosto rečeno u tom timu nema ko da postigne gol. Alvaro Morata je pogodio večeras, ali je iz aviona vidljivo da je umoran i totalno isključen.

Đerar Moreno za koga su mediji proteklih dana agitovali da mora da igra dobio je šansu kao starter, ali je ispao tragičar pošto je promašio penal u 57. minutu, nekoliko trenutaka nakon što je Levandovski izjednačio.