Fudbalska reprezentacija Rusije pobedila je danas u Sankt Peterburgu Finsku sa 1:0, u utakmici drugog kola Grupe B na Evropskom prvenstvu.

Jedini gol postigao je Aleksej Mirančuk u drugom minutu nadoknade vremena prvog poluvremena, kada se driblingom oslobodio protivnika i poslao loptu u levi gornji ugao.

Finska je postigla gol već u trećem minutu, kada je strelac bio Joel Pohjapalo, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Obe ekipe imale su šanse za gol, Pohjapalo, Temu Puki, Paulus Ajrajuri za finski tim, a sa druge strane Alekdandar Golovin, Artjom Dzjuba, Daler Kuzjajev, Rifat Žemaltedinov, nisu uspeli da pošalju loptu iza golmana Lukasa Hradeckog.

Obe ekipe sada imaju po tri boda u Grupi B. Tri boda ima i Belgija, koja će u četvrtak u drugom kolu igrati protiv Danske, koja je bez bodova.

U trećem kolu, 21. juna, Rusija će igrati protiv Danske u Kopenhagenu, a Finska i Belgija u Sankt Peterburgu.