Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Japana sa 0:1 u drugoj utakmici na "Kirin Kupu".

Reprezentativnu pauzu koju su mnoge evropske zemlje iskoristile da bi se pripremile za EURO 2020, Srbija provodi u Aziji, na drugom kraju sveta, gde je već odigrala meč protiv Jamajke.

Naš nacionalni tim, predvođen Draganom Stojkovićem Piksijem koji ima kultni status u Japanu, pokušao je da iznenadi domaćina, iako je na put dug 24 časa krenuo silno oslabljen.

Selektor naše zemlje odredio je početnih 11 fudbalera za ovaj meč. Biće to znatno jači sastav nego li u susretu protiv Jamajke (1:1)

Napad će predvoditi Makarić, zajedno sa Nemanjom Jovićem i Dejanom Joveljićem. Na sredini terena naći će se Gudelj, Maksimović i Grujić, dok će odbranu činiti Pavlović, Spajić, Stefan Mitrović i Aleksa Terzić.

TOK MEČA

DRUGO POLUVREME

90+3 minut - KRAJ MEČA! Srbija - Japan 0:1

86. minut - Takuma Asano opasno zapretio Orlovima! Šutirao je bivši fudbaler Partizana, ali pravo u Rajkovića koji je spremno dočekao udarac

76. minut - Na terenu je i bivši fudbaler Partizana, Takuma Asano. Umesto strelca jedinog gola, Ita.

70. minut - Minamino je šutirao sa 20 metara, a Rajković je odbranio

64. minut - Još jedan gol Japana, ali na sreću - iz ofsajda!

53. minut - Sjajan slobodan udarac Terzića na levoj strani, pronašao je Stefana Mitrovića, ali šut glavom kapitena nije bio preblem za japansku odbranu

48. minut - GOL! Japan vodi golom Ita posle kornera. Bila je to uigrana akcija, Rajković ništa nije mogao da uradi!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

PRVO POLUVREME

44. minut - MAKARIĆ PROMAŠIO VELIKU PRILIKU ZA VOĐSTVO ORLOVA! Lopta je završila pored gola domaćina

42. minut - Prva konkretna šansa Srbije, ali bez uspeha. Dejan Joveljić je zapretio sa oko 20 metara, ali je lopta prošla malo iznad prečke.

34. minut - Prvi šut u okvir gola u 34. minutu! Ito je zapretio, ali Rajković bio siguran

33. minut - I dalje bez šansi

24. minut - Orlovi bez ideje, Japanci pokušavaju da nametnu brz tempo igre

17. minut - Igra se odvija uglavnom na sredini terena

8. minut - Za sada bez konkretnih šansi na obe strane

3. minut - Stefan Mitrović zaustavlja napad Japana nakon kojeg je usledila kontra, ali bez konkretne završnice